NB II, Keleti csoport: továbbra is áthatolhatatlan a Szpari védelme

2010.11.06. 15:57
Sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg a Nyíregyháza NB II-es labdarúgócsapata úgy, hogy nem kapott gólt. A Szpari ezúttal a Vácot verte meg 2–0-ra, és továbbra is vezeti a Keleti csoport tabelláját.

A Mezőkövesd 3–1-re nyert Diósgyőrben, így megelőzte megyei riválisát, míg a Békéscsaba–Cegléd találkozón nyolcgólos döntetlent láthattak a nézők. A Mezőkövesd 3–1-re nyert Diósgyőrben, így megelőzte megyei riválisát, míg a Békéscsaba–Cegléd találkozón nyolcgólos döntetlent láthattak a nézők.

Détári Lajos 2–0-s győzelemmel mutatkozott be Vecsésen, ahol a héten nevezték ki szakmai igazgatónak.

NESS HUNGÁRIA NB II
13. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–MEZŐKÖVESD SE 1–3 (0–1)
Diósgyőr, 800 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer R.)
DIÓSGYŐR: Rados – Illés R. (Zsivoczky, 34.), Gal, Horváth G., Gohér – Faggyas, Lippai, Dobos, Granát – Roszel (Szabó P., 68.), George. Vezetőedző: Benczés Miklós
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Lakatos B., Sivák (Robson, 88.), Bogdány (Török S., 89.) – Szabó V., Husanik (Kovács B., 84.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Vámosi (0–1) a 22., Lippai (1–1) az 58., Sivák (1–2) a 83., Szabó V. (1–3) a 89. percben
Benczés Miklós: – Döntőnek bizonyult, hogy ellenfelünk szerezte meg a vezetést, így a Mezőkövesd a kontratámadásokkal megérdemelten nyert, míg mi képtelenek voltunk feltörni az ellenfél védekezését.
Huszák Géza: – Jól védekeztünk, hiszen kapusunknak egyszer sem kellett védenie. Magassági fölényünket jól használtuk ki, a hajrában a Diósgyőr nyitottabban védekezett, és ezt sikerült kihasználnunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DUNAKANYAR-VÁC 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Perényi, Kovacsevics, Goia, Hurt – Demjén, Nacim, Minczér, Pákolicz (Bosnjak, 70.) – Fekete Á. (Makai, 61.), Andorka (Batizi-Pócsi, 81.). Vezetőedző: Brekk János
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Rusvay (Rábold, 42.), Albert Á., Farkas P. (Fekete L., 81.), Ivanovici – Rob, Palásthy. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Pákolicz (1–0) a 42., Demjén (2–0) a 89. percben
Brekk János: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mivel azonban ezt nem tettük meg, a folytatás gyötrelmes volt. A lényeg azonban, hogy megszereztük a három pontot.
Szabados György: – A sors minden kínját átéltük, Rusvay Gergely súlyosnak tűnő sérülése után gólt kaptunk, egy perccel a vége előtt százszázalékos helyzetben hibáztunk, az ellentámadásból pedig a hazaiak szereztek gólt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–RESTART-CEGLÉDI VSE 4–4 (3–4)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos II G., Vígh T.)
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G., Csiszár (Horváth T., 31.), Makra, Juhász Gy. – Szélpál T., Pozsár, Mészáros L. (Bakró, 73.), Bernáth – Balázs J., Csák Z. (Olteanu, 62.). Vezetőedző: Pásztor József
CEGLÉD: Bácskai – Mojzes, Buzás, Villányi, Fekete A. – Kenderes (Nagy T., 64.), Nagy L., Ladiszlai, Nagy A. (Juhász D., 74.) – Busa (Szilasi, 91.), Rebecsák. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Nagy A. (0–1) a 4., Makra (1–1) a 6., Buzás (1–2) a 8., Csák Z. (2–2) a 11., Villányi (2–3) a 23., Kenderes (2–4) a 27., Buzás (öngól, 3–4) a 43., Balázs J. (4–4) a 78. percben
Pásztor József: – Az első félidőben védekezésben hibát hibára halmoztunk. Szünet után mindent elkövettünk a győzelem érdekében, de csak egy pontot tudtunk menteni.
Ványi Zsolt: – Őrült mérkőzésen közel álltunk az első közös győzelemhez.

VECSÉSI FC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 2–0 (2–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Szabó Zs. (Pápai, Galán)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács II Z., Vasas Z., Radnai – Zana, Lannert, Fritz (Horváth D., 77.), Kiss K. (Törőcsik A., 74.) – Piros (Cseke, a szünetben), Ponczok. Szakmai igazgató: Détári Lajos
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Szilágyi K., Giura, Póti, Hortó – Simtchatcha (Nagy D., a szünetben), Bellon (Kádár L., 82.), Kiss L., Lovas (Tóth T., 92.) – Urbin, Bogdanovics. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Ponczok (1–0) a 18., Ponczok (2–0) a 30. percben
Kiállítva: Giura (gólhelyzetben buktatta Ponczokot) az 58. percben
Détári Lajos: – Az első játékrészben jól játszottunk, a második félidőben pedig további gólokat szerezhettünk volna. Talán az öt, hatgólos győzelmünk sem lett volna túlzó.
Lajos Ferenc: – Az első félidőt átaludtuk, a másodikban tettük volna a dolgunkat, de a kiállítás után már képtelenek voltunk újítani.