NB II: elrontott névadó, az MTK után a Tatabánya is vesztett otthon

2011.09.18. 18:31
Grosics Gyula köszöntése szép volt, a Tatabánya játéka már kevésbé (Fotó: Németh Ferenc)
A BKV Előre elrontotta a Tatabánya ünnepét: a budapesti csapat 2–0-ra legyőzte az eddig százszázalékos kék-fehéreket a labdarúgó NB II 5. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A mérkőzést megelőzően tartották a tatabányai stadion névadó ünnepségét: a létesítmény vasárnaptól hivatalosan Grosics Gyulának, az Aranycsapat legendás kapusának a nevét viseli.

Keleten a Balmazújváros nagy különbségű győzelemmel zárkózott fel az éllovasokhoz, míg az Újpest B sokgólos meccsen gyűrte le a Bp. Honvéd második csapatát.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ, NYUGATI CSOPORT
FC TATABÁNYA–BKV ELŐRE SC 0–2 (0–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 3500 néző. Vezette: García (Farkas B., Király K.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Kiprich D. (Ndjodo, 64.), Böjte, Farkas V., Almási – Móri, Bene, Milanovic – Lajtos (Nyilas, 61.), Sitku, Béres F. (Farkas J., 35.). Vezetőedző: Kiprich József
BKV ELŐRE: Kóré – Miklósvári, Baranyai N., Császár, Sebők I. – Fazakas, Csikós, Varga E. – Takács M. (Halápi, 85.), Szabó V. (Boros J., 81.), Selei (Dányi, 68.). Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Selei (0–1) a 41., Selei (0–2) a 44. percben
Kiálltva: Császár (Demét buktatta gólhelyzetben) a 84. percben
Kiprich József: – Köszönjük közönségünknek, hogy végig kitartottak mellettünk, a második félidőben végig egykapuztunk, de úgy éreztem, ha egy hétig játszunk, akkor sem rúgunk gólt.
Szapor Gábor: – Nagyon fegyelmezetten építettük fel csapatjátékunkat, ennek eredménye két kontragólunk, valamint erőnlétben is többet nyújtottunk a hazaiaknál.
PAKSI FC II–GYIRMÓT FC 0–1 (0–1)
Paks, 150 néző. Vezette: Mészáros I. (Viszokai, Iványi I.)
PAKS: Steinbach – Féhr (Feil, a szünetben), Berkó, Racskó (Bata, 83.), Blatt – Szalontai, Czinger, Sifter, Tamási G. (Pintér N., a szünetben) – Cziráki, Pap R. Edző: Lengyel Ferenc
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Lázár P., Szabó Cs. – Lannert (Laki B., 32.), Horváth R. Homonyik, Polyák (Cseri T., 63.) – Csopaki (Tóth B., 80.), Weitner. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Weitner (0–1) a 36. percben
Kiállítva: Weitner (Blatt buktatásáért) 42. percben.
Lengyel Ferenc: – Reálisabb lett volna a döntetlen, egy szabadrúgás döntött.
Soós Imre: – Rendkívül szervezett és összerakott csapat otthonában nehéz mérkőzésen szereztük meg a három pontot.
VESZPRÉM FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 1–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Hofbauer, Hima A.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai (Szöllőskei, 75.), Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak – Hevesi Tóth, Thiago, Molnár Z., Finta (Leitold, 62.) – Novothny, Alex (Nikolin, 56.). Vezetőedző: Vágó Attila
SZTK: Kozma – Csák, Szamosi, Szamosszegi, Sadjo (Csiszár, 82.) – Barna, Kvekveskiri, Bonifert (Fekete L., 14.), Somorjai – Varga Z., Fekete Á. (Csepregi, 63.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Fekete Á. (0–1) a 35., Hegedűs Gy. (1–1) a 69. percben
Vágó Attila: – Harmincötödik NB II-es mérkőzésünkön először játszottunk döntetlent, egy sok hibával tarkított, gyenge színvonalú mérkőzésen.
Várhidi Péter: – Egy–null után növelhettük volna előnyünket, de végül igazságos döntetlen született.
5. FORDULÓ, KELETI CSOPORT
BALMAZÚJVÁROSI FC–DVSC-DEAC 4–1 (2–0)
Balmazújváros, 1300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Butkai, Márton Zs.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Kónya, Papp F., Ludánszkyi I., Németh Á. – Nagy R. (Kállai G., 79.), Oláh G., Kiss L., Sárközi – Belényesi (Szűcs L., 30.), Urbin (Bokros, 81.). Vezetőedző: Arany László
DVSC-DEAC: Erdélyi – Bényei, Szilágyi G., Albert I., Burics (Berdó, a szünetben) – Csorba, Sigér, Spitzmüller, Vinicius – Szilágyi P., Mokánszki. Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Urbin (1–0) az 5., Urbin (2–0) a 37., Vinicius (2–1) az 57., Szűcs L. (3–1) a 83., Ludánszki I. (4–1) a 88. percben
Kiállítva: Papp F. (második sárga lap után) a 28., Sigér (megrúgta Oláh Gergőt) a 86. percben
Arany László: – Kiütéses győzelem lehetett volna, ha a helyzeteinket jobban kihasználjuk, ám ettől függetlenül is nagy tettet vittünk véghez. Büszke vagyok csapatom teljesítményére.
Fórián Zsolt: – A két együttes között túlzottnak érzem a háromgólos különbséget, kettő egyes hátránynál két kontratámadásból kaptunk két gólt. Így nem lehet mérkőzést veszíteni.
ÚJPEST FC B–BP. HONVÉD-MFA 4–3 (3–2)
Szusza Ferenc Stadion 150 néző. Vezette: Kovács G. (L. Tóth, Horváth R.)
ÚJPEST B: Bozsó – Nagy J., Privigyei, Wilson (Nagy P., a szünetben), Szalai V. – Üveges (Dombai V., 63.) Banai – Magos, Bognár I. (Tóth B., 91.), Popovics – Szabó B. Edző: Szlezák Zoltán
HONVÉD-MFA: Sánta A. – Tisza K., Bjelkanovic, Johnson, Fejes – Futó, Nagy A. – Lengyel Gy. (Vólent, 53.), Vernes, Vécsei – Szekulics (Nagy M., 63.). Edző: Szalai László
Gólszerző: Privigyei (öngól, 0–1) a 4., Magos (1–1) a 18., Magos (2–1) a 29., Szabó B. (3–1) a 41., Vernes (3–2) a 43., Vólent (3–3) a 84., Popovics (4–3) a 88. percben
Kiállítva: Vólent (második sárga lap után) a 89. percben
Szlezák Zoltán: – Nehéz és változatos mérkőzésen nyertünk, a jó csapatteljesítmény mellett kellett néhány kiemelkedő egyéni produkció is.
Szalai László: – A kihagyott helyzetek és a kapufák száma alapján több góllal kellett volna megnyernünk a mérkőzést. A többiről inkább egy szót sem, mert Magyarországon egy edzőnek sosem lehet igaza…
REAC–VECSÉSI FC 3–0 (0–0)
Budai II László Stadion, 250 néző. Vezette: Farkas Á. (Albert I., Medovarszki)
REAC: Szentpéteri – Dinka, Kornis, Menyhért, Kiss K. – Gulyás M., Sós – Menyhárt (Bacskai, 89.), Kiss T., Szabó Zs. (Nyerges, 88.) – Tóth P. (Cseri G., 73.). Vezetőedző: Mátyus János
VECSÉS: Horváth G. – Varga P., Kovács Z. (Petruska, 78.), Madar M., Erdei – Piros, Dobó (Nagy G., 72.) – Zana, Ponczok, Fritz – Horváth D. Vezetőedző: Duró József
Gólszerző: Szabó Zs. (1–0) a 48., Menyhért (2–0) a 86., Kiss T. (3–0) a 92. percben
Mátyus János: – Az eredménnyel és a játékkal elégedett vagyok, viszont a helyzetkihasználásunk csapnivaló volt.
Duró József: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban egyéni hibáink miatt megérdemelten nyert a REAC.
Tatabánya–BKV Előre 0–2
MVM Paks II–Gyirmót 0–1
Veszprém–Szigetszentmiklós 1–1