NB II: MTK-ötös a Veszprém ellen, nyert az FTC II és a Kövesd is

2011.10.09. 17:03
A 8. forduló után is hárompontos előnnyel áll az élen az MTK a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában, miután a kék-fehérek hazai pályán 5–1-re legyőzték a Veszprémet.

A Ferencváros második csapata 3–2-re nyert a BKV Előre vendégeként, míg a Keleti csoportban a Mezőkövesd 2–1-re megverte a REAC-ot.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 8. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–REAC 2–1 (1–0)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Oláh G. (Márton, Kovács II)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Ur (Nagy P., 24.), Vámosi, Elek N., Kaszás – Bogdány, Zováth, Irhás (Bagi, 89.), Lipusz (Husanik, 79.) – Jeremiás, Hamar Á. Vezetőedző: Szabados György
REAC: Szentpéteri – Kovács B., Kornis, Menyhért, Kiss K. (Hibó, 85.) – Sós (Nyerges, 59.), Jovánczai, Cseri, Böőr – Menyhárt, Tóth P. (Gáspár B., 80.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kornis (öngól, 1–0) az 5., Menyhért (öngól, 2–0) az 51., Nyerges (2–1) a 69. percben
Kiállítva: Jovánczai (második sárga lap után) a 45. percben
Szabados György: – Ezt a győzelmet Huszák Géza volt edzőnknek ajánljuk. Remélem, ha kipihente magát, ismét eredményesen dolgozik majd.
Mátyus János: – Létszámhátrányban játszottunk ráadásul két öngólt is vétettünk. Ettől nagyobb szerencsétlenség aligha történhetett volna velünk.
NYUGATI CSOPORT, 8. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–VESZPRÉM FC5–1 (3–0)
Hidegkuti stadion, 500 néző. Vezette: Radványi (Varga Zs., Márkus)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Vukmir, Szekeres A., Ladányi – Zsidai (Gál A., a 79.) – Frank (Könyves, 56.), Nikházi, Kanta J., Csiki – Tischler (Vass P., 75.). Szakmai igazgató: Garami József
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Bosnjak (Gomez, 68.) – Hevesi-Tóth, Molnár Z. – Ihász, Alex, Thiago (Nikolin, 68.) – Novothny (Czvetkó, 77.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Tischler (1–0) a 3., Nikházi (2–0) a 8., Csiki (3–0) a 31., Alex (3–1) a 62., Csiki (4–1) a 65., Csiki (5–1) a 90. percben
Garami József: – A lehető legjobban kezdődött a mérkőzés. Biztos vezetésünk tudatában már nyugodtan játszhattunk.
Vágó Attila: – Sajnos az első nyolc percben kétszer is helyzetbe hoztuk az MTK-t, amit ellenfelünk ki is használt. Már akkor eldőlt a három pont sorsa.
BKV ELŐRE–FERENCVÁROS II2–3 (2–2)
Sport utca, 300 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Takács G., Szalai D.)
BKV: Kóré – Fazakas (Boros, 69.), Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Máj – Varga E. (Berki P., 67.), Csikós – Takács M., Szabó V., Selei (Dányi, 69.). Vezetőedző: Szapor Gábor
FTC II: Végh 6 – Fülöp N. 5, Vattai 6, Grúz 5, Birtalan J. 5 – Peszmeg 5, Vass M. 6 – Gárdos 6, Nyilasi B. 5 (Varga B. 7, 32.), Holman 5 (Szabó D. –, 75.) – Abdi 6 (Papp M. –, 88.). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 14., Abdi (11-esből, 1–1) a 18., Takács M. (2–1) a 19., Varga B. (2–2) a 36., Varga B. (2–3) az 59. percben
Kiállítva: Miklósvári (a gólhelyzetben kilépő, Varga Bencét buktatta) a 86. percben
Szapor Gábor: – A mérkőzés végére elfáradtunk, ami várható volt, hiszen a héten tizennégy játékosomon söpört végig egy ismeretlen vírus. Csoda, hogy ki tudtunk állni.
Lipcsei Péter: – A győzelemmel elégedett vagyok, hiszen idegenben sikerült nyernünk egy jó BKV ellen. Játékunkon azonban még van mit csiszolni.