Montenegró: elkelt az utolsó európai arany, a Mogren a bajnok

2011.05.28. 19:30
A montenegrói élvonalbeli labdarúgó-bajnokság záró fordulójában a Mogren Budva hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FK Mornar Bart, ezzel megszerezte a bajnoki címet. A Buducsnoszt Podgorica ugyan szintén győzött 3–0-ra hazai pályán a Szutjeszka Niksics ellen, így azonos pontszámmal végzett a két csapat, a budvai alakulat jobb gólkülönbségének köszönhetően állhat fel a dobogó legfelső fokára.

A Mogren Budva a 2008–20009-es szezon megnyerése után idén története második bajnoki címét szerezte meg. A következő idényben ezzel a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében indulhat a budvai gárda.

A Buducsnoszt és a harmadik helyen végzett Rudar Pljevlja pedig az Európa-ligában próbálhat szerencsét.

A montenegrói bajnokavatás azt jelenti, hogy minden európai, őszi-tavaszi rendszerben lebonyolított élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban elkelt az aranyérem a 2010–11-es szezonban.

12. OFK Bar 33 7 11 15 30–43 32

A bajnok Mogren a BL 2. selejtezőkörében kezd. A Rudar kupagyőztesként az El 2., a Buducsnoszt Podgorica és a Zeta pedig az 1. selejtezőkörében kezdi meg szereplését.

Az OFK Bar kiesett, feljutott a Bokelj Kotor. Az FK Mornar Bar és a Szutjeszka osztályozót játszik a másodosztály 2. és 3. helyezettjével (Jedintsvo, Berane).