London 2012: Böczögő Dorina kvótát szerzett a tornászok tesztversenyén

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.01.11. 23:18
null
Böczögő Dorina készülhet a nyári ötkarikás játékokra (fotó: Czerkl Gábor – archív)
Címkék
A magyar csapat számítása szerint Böczögő Dorina olimpiai kvótát szerzett szerdán, a tornászok londoni tesztversenyén.

 

Altorjai Sándor, a hazai szövetség (MATSZ) főtitkára az MTI-nek azt mondta, Böczögő a 3. forduló után 53.265 ponttal a 7. helyen állt, a 4., utolsó fordulóban pedig kilencen léptek még a szerekhez, így – bár hivatalos végeredmény csak csütörtökre várható – a magyar tornász legrosszabb esetben is 16., ami szinte biztos olimpiai indulási jogot jelent.

„A nemzetközi szövetségtől csak holnap kapjuk majd meg a hivatalos eredményt, de azt gondolom, Dorina a négyes csoport versenyzői közül is megelőz majd legalább kettőt-hármat, így teljesen biztosra vehető, hogy megszerezte a kvótát” – nyilatkozta Altorjai.

A nyári játékok helyszínén zajló viadalon a másik magyar női induló, Gombás Laura 48.365 ponttal zárta az éjszakába nyúlt egyéni összetett versenyt.

Kedd éjjel a lólengésben világbajnoki negyedik helyezett Hidvégi Vid szerzett kvótát, miután – mint az a szerdán hivatalossá vált végeredményből kiderült – 20. lett a férfiak egyéni összetett versenyében. Hidvégi ráadásul lovon bejutott a döntőbe, így a csütörtök esti fináléban is érdekelt lesz.

A lólengésben kétszeres világbajnok Berki Krisztiánnal együtt – aki már a tavaly októberi, tokiói vb-n kvótát szerzett – így három magyar tornász lesz ott Londonban, ilyenre pedig legutóbb a 2000-es sydneyi ötkarikás eseményen volt példa.

 

Legfrissebb hírek

Gianni Infantino az MLSZ-gáláról posztolt; Ceferin Honvéd-felsőt kapott

Magyar válogatott
16 perce

A cseh bajnoktól vett kölcsön nigériai csatárt a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
31 perce

Lipcsei Péter: Tóth Alex mentálisan is erős, mindemellett alázatos játékos

Labdarúgó NB I
41 perce

LeBron James 21 egymást követő alkalom után nem került be az All Star-gála kezdőjátékosai közé

Amerikai sportok
49 perce

Australian Open: csak két szettet kellett lejátszania Sinnernek az első meccsén

Tenisz
59 perce

„Ezért edzősködöm” – Robbie Keane megkönnyezte Tóth Alex átigazolását

Légiósok
1 órája

Milánó-Cortina 2026: lábtörése miatt kihagyja az olimpiát Martina Valcepina

Téli sportok
1 órája

Jól emlékszik a hat évvel ezelőtti budapesti BL-döntőre az azóta három Aranylabdát kapó Aitana Bonmatí

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik