Labdarúgó NB II: a listavezető Gyirmót kiütötte a Vidi II-t

2010.11.13. 18:18
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 14. fordulójában a listavezető Gyirmót magabiztosan, 4–0-ra győzött a Videoton II ellen. A Pécs 2–1-re felülmúlta a Szigetszentmiklóst. A Keleti csoportban a REAC hazai pályán döntetlent játszott az Újpest II-vel.
LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT
PÉCSI MFC–SZTK-ERIMA 2–1 (1–0)
Pécs, 600 néző. Vezette: Pánczél K. (Kiss Z., Kiss I. B.)
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Törtei – Pintér A., Lantos – Lovrencsics G. (Horváth A., 80.), Wittrédi (Kvekveskiri,, 57.), Nagy O. – Gyánó (Sztojanovszki, 61.)
Vezetőedző: Kiss László
SZTK: Szabó K. – Koszó (Csák, 87.), Király, Szamosszegi (Somorjai, 18.), Szamosi – Csepregi, Kozma, Csurka, Majoros – Kincses, Mojzer (Madar M., 69.)
Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Gyánó (1–0) a 11., Sztojanovszki (2–0) a 64., Kincses (2–1) a 74. percben
Kiss László: – Szégyen, hogy minden következmény nélkül távolmaradhatott az ellenfél edzője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóról! Egyébként munkás meccs volt munkás győzelemmel. Csak így lehet, ahogyan ma a fiúk hitet tettek a pécsi foci mellett.
Várhidi Péter: – Mi játszottuk a futballt, ezt mindenki láthatta. Hihetetlen balszerencsével veszítettünk, de bizonyítottuk, hogy a tavasszal már velünk is számolni kell!
GYIRMÓT FC–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 4–0 (2–0)
Győr-Gyirmót, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Huszár B., Kovács II G.)
GYIRMÓT: Deli – Pirka, Kozmér, Kiss Zs., Szabó Cs. – Czanik, Baumgartner, Horváth R., Nagy L. – Tóth N. (Polyák, 75.), Laki B.
Vezetőedző: Kiprich József
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Izing (Kis R., 65.), Milanovic, Présinger – Gyurcsó (Olasz J., 78.), Szolnoki, Fejes, Ponczók (Máté J., a szünetben) – Djordjic, Lencse
Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Tóth N. (1–0) a 9., Tóth N. (2–0) a 38., Laki B. (3–0) a 87., Kozmér (4–0) a 90. percben
Kiprich József: – A szezon egyik legjobb játékával megérdemelten győztünk a jó nevekből álló vendégcsapat ellen.
Hartyáni Gábor: – A Gyirmót ellen nem engedhetjük meg magunknak, hogy ennyire gyenge első félidőt produkáljunk.
14. FORDULÓ
PÉCSI MFC–SZTK-ERIMA 2–1 (1–0)

14. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
REAC–ÚJPEST FC B 2–2 (1–2)
Budai II László Stadion, 100 néző. Vezette: Böcskei (Takács G., Gyűrűsi)
REAC: Somogyi – Kovács B., Tóth M. (Borsi M., 78.), Ferencz, Gáspár B. – Gulyás M. – Menyhárt, Cseri, Dancs – Szabó Zs., Nyerges
Vezetőedző: Mátyus János
ÚJPEST B: Esterházy – Privigyei, Dvorschák, Litauszki, Banai – Popovics (Urbányi K., szünetben), Hullám – Magos (Szabó B., 65.), Bognár I. (Szalai V., 74.), Balogh B. – Lázár B.
Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Lázár B. (0–1) a 11., Nyerges (11-esből, 1–1) a 16., Balogh B. (1–2) a 27., Szabó Zs. (2–2) a 86. percben
Kiállítva: Szabó B. (Ferencz megrúgásáért) a 72., Szalai V. (a második sárga lap után) a 83. percben
Mátyus János: – Az idény legjobb játéka sem volt elég a győzelemhez. Nagy százalékban hagytuk ki a helyzeteinket, s ezt a luxust nem engedhetjük meg magunknak.
Szlezák Zoltán: – Megvan az első döntetlenünk. Kétszer is felelőtlenül állíttattuk ki magunkat, ennyire buta szabálytalanságokat nem szabad elkövetnünk!