Labdarúgó MK: három góllal nyert Mezőkövesden a Loki

2009.10.22. 16:44
A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 4–1-es győzelmet aratott a DVSC-TEVA a Mezőkövesd otthonában.

A formalitásnak tűnő visszavágót október 28-án 13 órakor rendezik Debrecenben.

MAGYAR KUPA
 NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY SE–DEBRECENI VSC 1–4 (0–2)
Mezőkövesd, 1200 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen A., Fehér Gy.)
MEZŐKÖVESD: Tajti – Pelicsics, Toplenszki, Nagy P., Kaszás – Csukics, Bene, Sivák, Varga Z. (Elek, 80.) – Ragó (Kovács P. 57.), Binder (Bogdány, 50.), Vezetőedző: Huszák Géza
DEBRECEN: Pantics – Bernáth, Szűcs I., Mijadinoszki, Korhut – Katona, Vinicius, Ramos, Éles (Rezes, 56.) – Oláh (Leonardo, 77.), Dudu (Kerekes, 59.), Klubmenedzser: Herczeg András
Gólszerző: Vinicius (11-esből, 0–1) az 1., Oláh (0–2) a 7., Mijadinoszki (0–3) a 48., Sivák (1–3) a 70., Vinicius (1–4) a 90. percben
Kiállítva: Kovács P. (durva belépőért) a 75. percben
Jó: Toplenszki, Bene, Kaszás, ill. Szűcs I., Vinicius, Ramos, Éles, Dudu
Huszák Géza: – Nagyon bosszant, hogy mind a két félidőt rendkívül rosszul kezdtük. A folytatásban már mindent elkövettünk a sikeres helytállás érdekében, de ekkor már csak az eredmény után futottunk.
Herczeg András: – Viszonylag gyorsan megnyugtató előnyre tettünk szert, a szervezetten és fegyelmezetten játszó Mezőkövesd ellen. A kétgólos vezetés túlságosan is megnyugtatta csapatomat, de összességében teljesen megérdemelten nyertünk.