Labdarúgó MK: az Újpest és az MTK is bejutott a legjobb nyolc közé

2011.12.03. 18:07
Az első mérkőzésen egyaránt vereséget szenvedő Újpest és az MTK is bejutott a labdarúgó Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. A kék-fehérek a Pécs otthonában, míg a lila-fehérek hazai pályán, a Kaposvár második csapata ellen értek el továbbjutást érő eredményt.
LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
PÉCSI MFC–MTK BUDAPEST 1–2 (0–0)
Pécs, 1500 néző. Vezette: Oláh G. (Viszokai L., Vámos T.)
PMFC: Dibusz D. – Marovics, Lantos, Todorovics (Andorka P., 81.), Simonfalvi – Horváth Zs. (Demjén, 62.), Sztepanovics, Veljkovics (Frőhlich, 71.) – Regedei, Bajzát, Nagy O.
Vezetőedző: Mészáros Ferenc
MTK: Groppioni – Wolfe, Szekeres, Kálnoki Kis, Vadnai – Zsidai, Vukmir, Ladányi, Könyves (Hajdú S., 79.) – Németh K. (Tischler, 75.), Frank R. (Nikházi M., 87.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Vadnai (0–1) a 15., Németh K. (0–2) a 68., Nagy O. (11-esből, 1–2) a 89. percben
Továbbjutott: MTK Budapest (2–2, idegenben szerzett több góllal)
Mészáros Ferenc: – Gratulálok az ellenfélnek, a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott tovább.
Garami József: – Először is gratulálni szeretnék a pécsieknek az őszi teljesítményükhöz, és ahhoz, hogy ilyen ütőképes csapatot tudtak létrehozni. Ami a kupát illeti, a két mérkőzés alapján megérdemelten jutottunk tovább.
ÚJPEST FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 2–0 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1300 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen A., Bozó Z.)
ÚJPEST: Balajcza – Kiss Z. (Tajthy, 72.), Lipták Z., Mihajlovics, Pollák – Barczi (Kabát, 57.), Nagy P., Balogh B., Remili – Lázár B. (Kovács D., 33.), Rajczi. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Kuckó (Banics, 58.), Vadas, Major Á., Laczkó D. (Házi, a szünetben) – Fenyvesi, Horváth T., Bőle, Berdó V. – Diallo, Haruna (Reszli, 86.). Edző: Barna László
Gólszerző: Remili (1–0) a 4., Rajczi (11-esből, 2–0) az 56. percben
Zoran Szpisjak: – A türelmesen játszó ellenfél ellen nem volt könnyű dolgunk, de a gyors gól felszabadulttá tett minket. Később az utolsó passzaink nem sikerültek, de a tizenegyessel biztossá tettük a továbbjutást.
Barna László: – Gratulálok csapatomnak, de sajnálom, hogy korán gólt kaptunk, a folytatásban pedig az erősen vitatható büntető eldöntötte a mérkőzést.