Jégkorong ob I: kétgólos dunaújvárosi győzelem Miskolcon

2010.02.19. 20:45
Az élvonalbeli jégkorongbajnokság középszakaszában a Dab.Docler kétgólos győzelmet aratott Miskolcon. Két harmad után még eldöntetlen volt az állás (1–1), és a hajrára is egyenlő állással értek a felek (2–2), de a vendégek a hajrában negyven másodperc alatt két gólt szereztek, amellyel eldöntötték a találkozót. Hazai oldalon Martin Cizek, a vendégektől Kiss Ákos és Kurt MacSwayn duplázott.
OB I, KÖZÉPSZAKASZ
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 2–4 (1–0, 0–1, 1–3)
Miskolc, 600 néző. V: Halassy, Soós, Juhász G.
MISKOLC: DUSCHEK – LÁDA B. (1), FIZEK 2, SALUGA (1), STRENGEL (1), Síjka – EGRI, NAGY G., Hajós, Popovics (1), Tóth A. – LÁDA P., Maklári, Fekecs, Petres, Urbán – Budai, Kállai, Dányi, Gyenes (cserekapus). Edző: Mayer Péter
DUNAÚJVÁROS: KISS T. – Pozsgai (1), HEGYI (1), MACSVEYN 2, KOROL (1), Magosi – Kiss D., Vargyas, GALANISZ (2), AZARI (2), KISS Á. 2 – Lencsés, Tőkési, Borsos, Papp, SZILASSY – Orbán, Jonkl, Mestyán, Virág, Sevela (cserekapus). Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Mayer Péter: – Nagy csatákkal teli hét áll mögöttünk. A találkozó végére elfáradtunk, felőrölt minket a küzdelem. A végén sajnos, a szerencse is elpártolt tőlünk, de nem kell szégyenkeznünk, emelt fővel vesztettünk és remélem, hogy a vasárnapi meccsen javítunk.
J. P. MacCallum: – A harmadik harmadban szoros küzdelemben nyertük meg a meccset. Négy sort játszattam, míg a miskolciak gyakorlatilag csak hármat és ez is döntőnek bizonyult. Emberelőnyös szituációban jól teljesítettünk az utolsó húsz percben és ekkor jól is védekeztünk, valamint a csapatrészek is harmonikusan korongoztak.