Jégkorong ob I: jól kezdett az Újváros, de simán nyert a Vasas

2011.02.08. 21:31
Hazai pályán sima, 5–2-es győzelmet aratott a Vasas HC a Dab. Docler ellen a jégkorong ob I középszakaszában.

A mérkőzésen a Dunaújváros szerzett vezetést Virág Tamás emberelőnyös találatával, de az első harmadban ezt a Vasas háromszor adta vissza: Mäkinen, Berta és Hardi gólja után 3–1-re vezettek a piros-kékek.

Az NHL-veterán Seitz nem fukarkodott a
fegyelmezéssel (Fotó: nhlofficials.com)
Az NHL-veterán Seitz nem fukarkodott a fegyelmezéssel (Fotó: nhlofficials.com)

A 24. percben Pavlis háromra hizlalta a házigazdák előnyét, Magosi erre még tudott felelni, de Pavlis második góljára nem érkezett felelet – 5–2 a Vasasnak. A hajrában Tyler Metcalfe szerzett be egy teljes kiállítás-kollekciót (2 perc + 5 perc + végleges fegyelmi), de az eredmény már nem változott, könnyen győzött a Vasas. A mérkőzésen az egyik vezetőbíró a kanadai Lyle Seitz volt, aki pályafutása során 736 NHL-találkozón működött közre.

"Ez volt az első meccs, amit itt láttam. Ez alapján a magyarok jól és sokat korcsolyáznak, viszont az NHL-ben sokkal keményebb a játék. Ott nagyjából olyan egy átlagjátékos testfelépítése, mint a vasasos Marko Mäkinené. Összességében a magyar hoki rengeteget fejlődött az utóbbi tíz évben, és ha ez ilyen ütemben folytatódik, hamarosan bemutatkozhat az első magyar jégkorongozó az NHL-ben. A korosztályos csapatok tréningjei alapján, amiket láttam, erre jó esély van, de nagyon fontos, hogy minél több gyerek kezdjen el hokizni" – mondta a Nemzeti Sportnak Seitz.

A Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata változatos mérkőzést játszott az FTC-vel: a házigazdák 1–0-ra és 2–1-re is vezettek, aztán kevesebb mint öt perc alatt kaptak hármat Borsostól és Peterditől. Maklári és Hajós góljával a fehérváriak egyenlíteni tudtak, a szétlövésben pedig Nagy Gergő döntötte el a meccset.

JÉGKORONG OB I
KÖZÉPSZAKASZ
VASAS HCDAB.DOCLER 5–2 (3–1, 1–0, 1–1)
Káposztásmegyer, 700 néző. V: Seitz, Kincses, Kovács B., Nagy A.
VASAS: Rajna – Szirányi, Sille, Gergely Cs. (1), Fodor Sz., MÄKINEN 1 – Svasznek, Kiprusoff (1), MARTZ (2), BERTA 1 (1), PAVLIS 2 – Hüffner, Kangyal, Somogyi, Sabol (1), Hardi 1 – Popovics. Edző: Risto Kurkinen
DAB: Sevela – Hegyi Á., Kiss D., MacSweyn, Metcalfe, MAGOSI 1 – Lencsés, Varga (1), Virág T. 1, GALANISZ (2), Kiss Á. – Martinka (1), Tőkési, Azari, Papp V., Mestyán – Papp Cs., Jonkl, Szilassy. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 6 perc, ill. 25 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss Ákos) + végleges fegyelmi (Metcalfe)

Risto Kurkinen: – Összességében megérdemelten nyertünk, főként az első harmadban mutatott jobb helyzetkihasználásunknak és koncentrációnknak köszönhetően. Az viszont ezúttal is látszott, hogy az emberelőnyös játékban még fejlődnünk kell.
J. P. MacCallum: – Az első negyven percben tizenhétszer lőttünk kapura, ami nagyon sovány, egyharmadnyi játékkal nem lehet jégkorongmeccset nyerni.

KORÁBBAN
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ÚJPESTI TE 10–4 (2–1, 4–3, 4–0)
Miskolc, 400 néző. V: Varjú, Székely, Juhász
MISKOLC: Gyenes – Láda B., Urbán, Kis A. (1), Szilágyi, Sijka 1 – Budai R., Láda P. (1), DUBEK (4), BARTZEN 2 (2), RAFAJ 2 (1) – Egri (1), Gőz 1, BONAR 2 (2), Saluga 1 (1), Majoross 1 (1) – Kállai, Dányi, Budai K. (kapus). Edző: Bob Dever
ÚJPEST: Hajek – ZALAVÁRI 1 (1), Vígh, Pichler (1), NÉMETH P. 3, Szajbert – Tolnai, Garbacz (2), Rusznyák (1), Virág (1), Davis – Kukucska, Sommer, Gergely Zs., Rosztocsil, Szőke (kapus). Edző: Ancsin János
Kiállítások: 23 perc + végleges fegyelmi (Gőz), ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Németh P.)

Bob Dever: – Javuló formát nyújtottunk, és végre nyertünk. Emberelőnyös helyzeteinket jól használtuk ki.
Ancsin János: – Csak a találkozó elején játszottunk elfogadhatóan. Amíg erővel bírtuk, jól hokiztunk, aztán „összeestünk", mivel a sérülések miatt csak tizenegyen maradtunk...

SAPA FEHÉRVÁR AV19 FARM–FTC-ORANGEWAYS 5–4 (2–1, 0–1, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 150 néző. V: Halassy, Márkus, Mayer
FEHÉRVÁR: Macek – Erdélyi T., Árkovics, Hajós 1, Pilcsik (1), Kiss D. (1) – Hetényi P., Balogh B., HEGYI Á. Z. (3), NAGY G. 1 (3), Németh Á. 1 – Ondrejcík, MAKLÁRI 1, Farkas T., Kovács V., Farkas L. S. 1 – Meretei M., Reiter R., Tóth G., Horváth D., Szabó A. Edző: Kóger István
FTC: Pleszkán – János, Bontovics, Jánosi, Borbás (1), Marosi – MAMICS (2), Barabás, Peterdi 1, Hoffmann (2), BORSOS 2 – Ványi (1), Vychodil 1, Schellin, Galló (1), Kiss G. (1) – Székely Mádai L., Horváth G. Edző: Fekti Bálint
Kiállítások: 12 perc, ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Mamics, János)

Kóger István: – Előbb is eldönthettük volna a mérkőzést. A szétlövésben mentálisan erősebbnek bizonyultunk.
Fekti Bálint: – Ezúttal egyáltalán nem érdemeltük volna meg győzelmet.
1. Vasas 3 3 16–5 15
2. Dab. Docler 3 1 1 1 15–9 9
3. FTC-Orangeways 3 1 1 1 11–19 5
4. Miskolci JJSE 3 1 1 1 15–15 4
5. Újpesti TE 3 1 2 9–17 3
6. Fehérvár farm 3 1 1 1 9–10 3