Jégkorong ob I: átgázolt a Stars a Dabon, az FTC legyőzte az Újpestet

2010.03.03. 22:03
Az élvonalbeli jégkorongbajnokság középszakaszában a listavezető, de Galanisz Nikandrosz személyében legjobb játékosát sérülés miatt hosszú időre elvesztő Dab.Docler Káposztásmegyeren háromgólos vereséget szenvedett a házigazda Vasas Bp. Starstól.

A házigazdák már a 16. percben 4–0-ra vezettek. A záró rész igencsak parázsra sikeredett, akkor 140 percnyi (!) büntetést osztottak ki a bírók: egy-egy 10–10 perces fegyelmi mellett volt két-két 25–25 perces végleges kiállítás is.

A december végi Winter Classichoz hasonlóan a Ferencváros ezúttal is a hosszabbításban nyert az Újpest ellen. A vendégek kétszer, a házigazdák háromszor is vezettek a találkozón, de a túlórát érő döntetlenért a zöld-fehéreknek kellett gólt lőniük. A mérkőzést eldöntő találatot Linus Schellin szerezte 64:46-nál. Ez a mérkőzés sem ment le fegyelmik nélkül, de ezen az összecsapáson csak az egyik együttes játékosait büntették: a vendég lila-fehérek két 10 perces és egy 25 perces fegyelmi kaptak. Vereségével az Újpest már biztos lemaradt a bajnoki elődöntőről.

OB I, KÖZÉPSZAKASZ
VASAS BUDAPEST STARS–DAB.DOCLER 5–2 (4–0, 1–0, 0–2)
Káposztásmegyer, 400 néző. V: Halassy, Bedő, Székely G.
VASAS: RAJNA – Kangyal, Kluuskeri, GRÖSCHL 1, Gergely Cs., PETERDI (2) – Sille (2), SZIRÁNYI 1 (1), Somogyi, Holéczy 1, Sándor Sz. (1) – Ennaffati (1), Szajbert K., Fodor Sz. 1, BERTA (2), Petricko (1) – Strenk 1, Majoross. Edző: Glen Williamson
DUNAÚJVÁROS: Kiss T. – Pozsgai, Hegyi I Á., Azari (1), Virág, Szilassy – Tőkési (1), Orbán (1), MacSweyn, BORSOS A. 1, Korol – Lencsés, Vargyas (1), Papp V. 1, Mestyán, Kiss Á. – Jonkl, Kiss D. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 22 perc+10-10 perc fegyelmi (Fodor Sz., Ennaffati), ill. 30 perc+10 perc fegylemi (Azari)+végleges fegyelmi (Pozsgai, Kiss Á.)
Glen WSilliamson: – Ma remekül koncentrált a csapat, csatáraink gólveszélyesek voltak, védőink pedig remekül ütköztek. Kicsit csalódott vagyok, hogy a tömegverekedésbe az újvárosi kispad is beszállt, így  a mieink részéről is mindenki be kellett, hogy avatkozzon a küzdelembe. Egy nagy család vagyunk, összetartunk, ez volt  a kulcs ma.
J. P. MacCallum: – Borzasztó dolog az első harmadban négy gólt kapni, ám tudom, hogy ez a mai csak egy rossz nap volt. Az elődöntőben minden másképp lesz.

FTC-CORNER MONEYGRAM–ÚJPESTI TE 6–5 – h. u. (0–1, 4–2, 1–2, 1–0)
Pesterzsébet, 400 néző. V: Haszonits, Mayer, Soós D.
FTC: Budai – Székely Mádai, KAUTTONEN (3), HEGYI II Á. 1, MCLAUGHLIN 1 (2), FEIL 1 – Hucko (1), Flinta, Hoffmann (1), Schellin 1, Fekete Sz. – Barabás, Holló, RAJZ 2, Nagy L., Gergely Zs. (2). Edző: Szergej Oreskin
ÚJPEST: Szőke – Hetler (1), Hüffner, DAVIS 2 (1), Borbás (1), Kiricsenko – Barton, NAGY I., SIKORCIN 2 (1), Fabry (2), Dubek – Bontovics, Szajbert P., Németh P., RAFAJ, KISS G. 1 (1) – Rusznyák, Roszcanov. Edző: Eduard Giblak
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc + végleges kiállítás (Kiricsenko) + 10 perc fegyelmi (Borbás, Hüffner)
Szergej Oreskin: – Látszott a fiúkon, hogy idegesek voltak, többször is hiba csúszott a játékba, de a végére összeszedték magukat, és megnyerték a mérkőzést.
Eduard Giblak: – A szerencsésebb csapat nyert, fegyelmezetlenek voltunk, s ezzel sajnos hozzájárultunk a Ferencváros győzelméhez.
5. Miskolc 11 3 1 7 26–45 11
Alapszakasz-helyezése alapján a DAB 6, a Vasas Bp. Stars 4, az Újpest 2, az FTC és a Miskolc 0 bónuszponttal indult a középszakaszban