Jégkorong ob I: a Vasas nagyon megszórta az Újpestet

Az élvonalbeli jégkorongbajnokság középszakaszában a Vasas könnyen, a Dab.Docler nehezen tudta igazolni a papírformát az Újpest, illetve az Alba Volán farmcsapata ellen.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a jégkorongbajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 35. másodpercben előnyhöz jutó Vasas később sem ismert kegyelmet, már az első harmadban ötöt számoltak a vendég újpestiekre, a végén pedig tizenegyig jutottak.

A vendéglátóktól Marko Mäkinen, Szirányi Bence és Wéber Zsolt is duplázott.

Székesfehérváron a dunaújvárosiak kétszer jutottak előnyhöz, de a házigazdák két egyenlítést követően már a vezetést is átvették.

Mindezt még az első felvonásban, amelyben 6:31 percnyi játék után már 2–2-t mutatott az eredményjelző.

A 30. percben azonban érkezett a mérkőzés hőse, Magosi Bálint, aki előbb kiegyenlített, majd az 52. percben ugyanő a győztesnek bizonyuló gólt is megszerezte.

JÉGKORONG OB I, KÖZÉPSZAKASZ
VASAS HC–ÚJPESTI TE 11–0 (5–0, 4–0, 2–0)
Káposztásmegyer, 300 néző. V: Haszonits, Pálkövi, Nagy A.
VASAS: Kiss T. – SZIRÁNYI B. 2, Sille, GERGELY CSABA 1 (2), FODOR SZ. (3), MÄKINEN 2 (2) – Hüffner 1, Kangyal 1 (2), Sabol (2), Gröschl, Strenk (1) – Svasznek, Kiprusoff, Somogyi (1), Berta 1 (1), Pavlis 1 (1) – Nagy R., MASZLOV 1 (1), Wéber 1, Popovics (2). Edző: Risto Kurkinen
ÚJPEST: Szőke (Hajek) – Zalavári, Vígh, Pichler, Davis, Németh P. – Garbacz, Rencz, Virág Cs., Szajbert P., Rusznyak – Tolnai, Sommer, Dömötör, Gergely Zs., Rosztocsil. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Risto Kurkinen: – Sok gólt lőttünk, gyakorolhattuk a támadó harmadbeli szituációkat, de a két csapat nem volt azonos szinten.
Ancsin János: – Így a vége felé már nehéz lelket önteni a fiúkba, ezért lett ekkora a különbség.
SAPA FEHÉRVÁR AV 19 FARM–DAB.DOCLER 3–4 (3–2, 0–1, 0–1)
Székesfehérvár, 250 néző. V: Németh M., Mayer I., Wolf
FEHÉRVÁR: Macek – Varga A., Erdélyi T., PILCSIK 1 Hajós, KISS DÁVID (1) – Hetényi P., Balogh B., Hegyi Á. Z., Nagy G., Németh Á. – Ondrejcik, Jobb, Farkas L. S., Farkas T., Kovács V. – Maklári 1, MERETEI M. 1, Reiter R., Horváth D. (1), Szabó A. Edző: Kóger István
DAB.DOCLER: Becze Z. (SEVELA) – Hegyi Á. (1), Pozsgai (1), Metcalfe (1), MacSweyn (1), MAGOSI 3 – Kiss Dániel, Martinka, AZARI 1, Galanisz (1), Kiss Á. – Lencsés, M. VARGA (2), Pavuk, Papp V., Mestyán – Győri, Jonkl Szilassy, Papp Cs. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 6 perc, ill. 16 perc +10 perc fegyelmi (Szilassy) + végleges fegyelmi (Kiss Á.)
Kóger István: – Ezen a mérkőzésen pontot vagy pontokat kellett volna szereznünk, sajnos a harmadik harmadban nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amelyet előtte két játékrészen keresztül. Rengeteg emberelőnyt kihagytunk, bosszantó, mert megint közel voltunk ahhoz, hogy az Újvárost elkapjuk.
J. P. MacCallum: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, a hazai csapat jól játszott, különösen a mérkőzés első harmadában. Az első negyven percben mindössze hétszer lőttünk kapura, a későbbiekben ennél sokkal határozottabb támadójátékot kell nyújtanunk.