Jégkorong MOL Liga: nem kímélte egymást az Újpest és a Dab

2009.11.27. 20:32
A jégkorong MOL Liga alapszakaszában a listavezető Dab.Docler a Megyeri útra látogatott, és egy gólokban rendkívül gazdag összecsapáson két találattal jobbnak bizonyult az Újpestnél.

A találkozó első két harmad még visszafogott góltermést hozott, utána viszont beindultak a felek. A lila-fehérek négygólos hátrányt ledolgozva kiegyenlítettek az 56. percre (6–6), de a hajrá 3–1-gyel a vendégeké lett.

Az újvárosiak 18. fellépésükön tizenötödik sikerüket aratták, az Újpest 16. mérkőzésén hatodik vereségét szenvedte el, viszont egy héten belül másodszor kaptak ki a Megyeri úton.

MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
ÚJPESTI TE–DAB.DOCLER 7–9 (1–2, 0–1, 6–6)
Megyeri út, 500 néző. V: Varju, Németh, Sütő
ÚJPEST: Sájevics – Hüffner (1), Simon, Szajbert P., Borbás 1 (1), Kiss G. (1) – Kadlubiak 1, PETRAN 2 (1), DUBEK 1 (2), SIKORCIN 1 (2), Kiricsenko – Hettler 1, Bontovics, Rafaj, Roczanov, Németh P. Edző: Pék György
DUNAÚJVÁROS: Sevela – Pozsgai, Hegyi (1), Magosi 1 (1), MACSWEYN 3, Korol  (2)– Erdélyi, Tőkési (2), GALANISZ 2 (3), AZARI 2 (1), KISS Á. 1 (2) – Lencsés, Fisera, Szilassy, Borsos, Horváth G. – Orbán, Kiss D., Mestyán, Papp V., Győri. Edző: G. P. MacCallum
Kiállítások: 8 perc, ill. 18 perc
Pék György: – Szemmel láthatóan minden tőlünk telhetőt megtettünk, főleg a harmadik harmadban, bravúrosan küzdöttünk, sajnos kapusteljesítményünk nem volt túl jó és ezen el is ment a meccs.
G. P. MacCallum: – Borzasztó volt, a  játékvezetők nem tudták kontrollálni a mérkőzést. Örülök a győzelemnek, de ami játékvezetés néven folyt, az őrület.