Jégkorong, Mol-liga: verekedés és újpesti győzelem a Ferencváros ellen

2009.10.30. 21:28
Feszült mérkőzésen három góllal legyőzte az Újpest együttese a vendég Ferencvárost a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, a MOL Liga pénteki játéknapján.

Az 54. percben tömegverekedés tört ki a pályán, ennek következtében, illetve játékvezetői büntetések kiosztása miatt csaknem negyedórát állt a játék. A nézőtéren is felforrósodott a hangulat, de rendbontásra a rohamrendőrök megjelenésének köszönhetően nem került sor. Az 54. percben tömegverekedés tört ki a pályán, ennek következtében, illetve játékvezetői büntetések kiosztása miatt csaknem negyedórát állt a játék. A nézőtéren is felforrósodott a hangulat, de rendbontásra a rohamrendőrök megjelenésének köszönhetően nem került sor.

MOL–LIGA
ÚJPEST–FERENCVÁROS 6–3 (2–1, 3–1, 1–1)
Megyeri út, 400 néző. V: Haszonits, Németh M., Nagy A.
ÚJPEST: Becze Z. – Hetler, Harmati, RAFAJ, Borbás Kiss G. – Kadlubiak, Patran, KIRICSENKO, DUBEK, SIKORCIN – Zalavári, Bontovics, NÉMETH P., Szajbert P., Roczanov – Sommer, Buzás, Jankovics
FTC: Budai K. (Hortay) – Hucko, Hrajnoha, Jánosi, Hegyi II Á., MCLAUGHLIN – Nagy L., Kauttonen, Marosi, Hoffmann, Feil – Székely Mádai, Barabás, Rosztocsil, Gergely Zs., Molnár Á. – Rencz, Holló, Szilágyi, Bálint, Schellin
Gólok. 3:21: Rafaj (Petran, 1–0). 13:19: McLaughlin (Jánosi, 1–1). 15:15: Kiricsenko (Sikorcin, Dubek, 2–1). 24:48: Dubek (Sikorcin, Kiricsenko, 3–1). 28:00: Rafaj (Sikorcin – emberhátrány, 4–1). 33:55: Németh P. (Szajbert P. – eh., 5–1). 36:09: Jánosi (Hegyi II Á. – emberelőny, 5–2). 46:56: Sikorcin (Dubek, 6–2). 58:43: Marosi (Nagy L., Hoffmann – ee., 6–3)
Kiállítások: 31 perc + végleges fegyelmi (Kadlubiak, Kiss G., Rafaj) + végleges kiállítás (Harmati, Hetler, Rafaj), ill. 30 perc + 10 perc fegyelmi (Jánosi, Schellin) + végleges fegyelmi (Gergely Zs., Molnár Á., Rencz) + végleges kiállítás (Barabás, Gergely Zs.)
PÉK GYÖRGY, az Újpest edzője: – Kellemes meccs volt, a régi idők nyitott pályás csatáit idézte. Az egész mérkőzésen erőfölényben volt csapatom, kezdünk magunkra találni. A végén a verekedés nem hiányzott. Rick Leach már a második kanadai edző ebben az idényben, aki nem fog kezet a lefújás után...
RICK LEACH, a Ferencváros edzője: – Egyszerűen nem értem, miért támadták meg hárman Jánosit, ő nem egy harcos alkat. Kollégámnak tudnia kellene fegyelmeznie játékosait, de mi, kanadaiak nem felejtünk. Nehéz lesz kivárni a következő mérkőzésünket. Egy biztos: érdekes találkozó lesz.

FENESTELA 68 BRASSÓ (romániai)–DAB.DOCLER 1–10 (0–4, 1–3, 0–3)
Csíkszereda, 250 néző. V: Galusnyák, Csomortáni, Csata (mindhárom romániai)
BRASSÓ: Fülöp Ró. (Balázs) – Botos, Nagy Cs., Tankó, Lőrincz, Antal I. 1 – Adorján, Szőgyör, Gergely A., Bálint, Péter L. – Laczkó D. L., Góga (1), Pál Zs., Elekes (1), Nyerges – Zerkula, Kertész, Imecs. Mb. edző: Antal Előd.
DAB: SEVELA – Hegyi I Á., POZSGAI 1 (1), Kiss Á. 1 (1), GALANISZ 2 (2), AZARI (2) – Tőkési (1), Kiss D. 1, Magosi 1 (1), MACSWEYN 2 (1) KOROL 2 (3) – Lencsés, Fisera, Papp V., Szilassy (1), Borsos (2)– Virág T., Horváth, Mestyán, Győri. Edző: J. P. MacCallum.
Kiállítások: 12 perc, ill. 14 perc.
Antal Előd: – Mentálisan gyengék voltunk az egész meccsen, sajnos a DAB nagyon jó napot fogott ki.
J. P. MacCallum: – Nagyon jól kezdtünk, az első harmadban sikerült megnyugtató előnyre szert tennünk. Nagyon jól játszottunk, az eredmény tükrözi a két csapat közti különbséget.

VASAS BUDAPEST STARS–SK CSÍKSZEREDA 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Káposztásmegyer, 500 néző. V: Incze, Abonyi, Wolf
STARS: RAJNA – Szirányi (1), Sille, SOMOGYI 1, HOLÉCZY, FODOR SZ. 2 (1) – Szajbert, SVASZNEK, Majoross, Sándor Sz., Gröschl – Kangyal, Nagy R., Virág Csaba, Strenk, Gergely Cs. – Maszlov, Wéber, Fodor Cs. Edző: Glen Williamson
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – Ordzovensky, Papp Sz., Szőcs (1), MOLDOVÁn 1, Hozó – Antal I., Sprencz, Zsók, Mihály E., Péter R. – Hruby, Bluks, MOLNÁR ZS., Virág Csanád, Bíró A. Edző: Ulf Weinstock
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc+10–10 perc fegyelmi (Bíró A., Hozó)
Glen Williamson: – Mentálisan erősek voltunk ma, a játékosok azt csinálták, amit kértem tőlük, és végre nyerni is megtanultunk a szoros meccseken.
Ulf Weinstock: – Buta hiba miatt kaptuk a második gólunkat, úgy látszik, ebben a csarnokban nem megy a játék.