Jégkorong, Mol Liga: szétlövéses csíkszeredai siker Dunaújvárosban

2011.10.03. 20:36
A HSC Csíkszereda szétlövéssel 3–2-re győzött a Dab.Docler vendégeként a jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján.
JÉGKORONG, MOL LIGA
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–3 – szétlövéssel (0–2, 0–0, 2–0, 0–0, 0–1)
Dunaújváros, 800 néző. V: Kincses, ifj. Sós, Németh M., Bedő
DAB: SEVELA – Hegyi Á., POZSGAI 1 (1), Galanisz, Azari, Kiss Á. – Hüffner, Erdélyi, PETERDI 1, SNIDER (1), Szappanos – Lencsés, Kiss D., Somogyi, Gröschl, PAPP V. – Győri, Pavuk, Mestyán, Virág T., Szabados. Edző: Stephan Lundh
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – Hruby (1), Flinta, Mihály, NOVAK 1, HURTAJ 1 – Molnár Sz., Nagy I., MOLDOVÁN (1), SZŐCS 1, Petres – Bors, Kósa, Becze, VIRÁG CS., Bíró T. Á. – Góga, Péter L., Tranca, Bíró O. A. Edző: Nagy Béla
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Gröschl), ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Nagy I.)
Stephan Lundh: – Nagy csalódás volt ez a mérkőzés számunkra, a pozitívuma azonban, hogy vissza tudtunk kapaszkodni a játékba. Kettős emberelőnyünknél azonban senki nem akart hős lenni, nem akarta megnyerni a mérkőzést, de szerdán új meccs jön, és újult erővel hajtunk majd a győzelemért.
Nagy Béla: – Negyven percig nagyon jól játszottunk, de a harmadik harmadban meglátszott a kemény sorozat, ami mögöttünk van. Ekkor visszaesett játékunk, ám a hosszabbításban mindenki kitett magáért, és teljes erőbedobással küzdött. Elégedett vagyok a csapatommal.
1. Dab.Docler 10 6 1 1 2 48–24 21
2. HSC Csíkszereda 8 5 2 1 39–16 20
3. Brasov 9 4 1 4 36–33 13
4. Sapa Fehérvár AV19 9 3 2 4 33–33 13
5. FTC 9 4 5 29–38 12
6. Miskolci Jegesmedvék 7 3 1 3 26–20 10
7. Steaua Rangers 9 2 1 6 24–52 7
8. Újpest 7 2 5 20–39 6