Jégkorong, MOL-liga: sima ferencvárosi siker az Újpest ellen

2010.09.24. 21:59
A Ferencváros hétgólos győzelmet aratott az Újpest felett a jégkorong MOL-liga pénteki játéknapján.
JÉGKORONG, MOL-LIGA
HSC Csíkszereda – Miskolci Jegesmedvék 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0)
Csíkszereda, 1000 néző. V: Gergely, Máté, Péter
Csíkszereda: Kozuch – Papp, Kósa, MOLNÁR ZSOLT (1), Virág, Sikorcin – Nagy, Góga, BÍRÓ O., Molnár Zsombor, Mihály – FLINTA 1 (1), HRUBY 1, Moldován 1, Hurtaj, Novak (2) – Sprencz, Becze, Péter, Bíró T. Edző: Charles Franzén
Miskolc: Duschek – Egri, Waddel, Bartzen, Bonar, Szilágyi – Láda B., Gőz, Saluga (1), DUBEK (1), RAFAJ 2 – Láda P., Orosz, Urbán, SIJKA, Korpos, Dányi – Kállai, Kiss. Edző: Bob Dever
Kiállítások: 17 perc + végleges fegyelmi (Kósa), illetve 23 perc + fegyelmi büntetés (Bartzen) + végleges fegyelmi (Waddel)
Charles Franzén: – Dühös vagyok, amiért nem három pontot szereztünk. Örülök, hogy végül mi nyertünk. Uraltuk a meccset, ám a helyzetkihasználásunk katasztrofális volt.
Bob Dever: – Remek meccset játszottunk, úgy érzem, megérdemeltük az egy pontot. A fiúk kitettek magukért, mindenki a legjobbat nyújtotta a jégen. Csíkszeredában nehéz győzni, nagyon jó csapat a HSC, éppen ezért örülök az eredménynek.
FTC ORANGEWAYS–ÚJPESTI TE 11–4 (3–0, 4–2, 4–2)
Pesterzsébet, 700 néző. V: Mayer, Deák, Székely
FTC: Pleszkán – HÜFFNER 2, Tolkunov, Peterdi 1, Gavriljuk (2), Feil (2) – Székely-Nádai, Vychodil 2, KISS G. 1 (2), Borbás (3), Majoross (1) – Mamics, Bontovics (2), Jánosi 1 (1), Borsos 1, Hoffmann – Horváth G., Barabás, DANCSFALVI 2 (2), GALLÓ (2), TRANCA 1. Edző: Hakan Nygren
ÚJPEST: Szőke – Tolnai (1), Vígh, NÉMETH P. 2 (1), Szajbert P. 1 (1), Fekecs (1) – Garbacz, Rencz, Rosztocsil (1), Davis (1), RUSZNYÁK 1 – Kukucska, Sommer, Pichler, Dömötör, Fodor Z. – Ress. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 20, ill. 28 perc + 10 perc fegyelmi (Rusznyák)
Hakan Nygren: – A fiatal negyedik sorral meg voltam elégedve, a többiek viszont keveset nyújtottak. Ilyen játékkal a többi csapat ellen nehéz dolgunk lesz, főleg a védelmünk volt gyenge, de elöl is gyakran túlcifráztuk a játékot.
Ancsin János: – Az első két harmaddal kifejezetten elégedett voltam. A fiatal csapatom tartását mutatja, hogy a harmadik harmadban az időkérésem után, felálltak a padlóról és 2-0-ra nyerték a hátralévő időt.
DAB DOCLER–STEAUA RANGERS 2–3 (0–0, 2–1, 0–2)
Dunaújváros, 800 néző. V: Kincses, Abonyi, Bedő
DAB: Sevela – Pozsgai, PAPP V., Hegyi, Galanisz, Azari 1 – Kiss Á., MacSwayn, Martinka, VARGA M. 1, Magosi (1) – Lencsés (1), PAVUK, Mestyán, Kiss D., Szilassy – Jankl, Virág, TŐKÉSI, Papp Cs. Edző: G. P. MacCallum
STEAUA: HERNANDEZ – BUTOCNOV (1), Lupascu, Lusneac, JEMELJANENKO 3, ZABLUDOVSKY (1) – Irimia, Marcus, Kostandi, Mastaleriu, Timaru (1) – Munteanu, PISZARENKO, Nicolescu, Tapu, GEORGESCU. Edző: Nelu Alexe
Kiállítások: 16, ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Jemeljanenko, Lupascu, Nicolescu)
G. P. MacCallum: – A meccs végén nem koncentráltunk eléggé, így számunkra rosszul sikerült ez a találkozó.
Nelu Alexe: – Nagyon szép mérkőzést játszott a két csapat, igazi jégkorongot láthattunk. A játékunkban érződött az edzések hiánya, de sikerült megnyernünk ezt a fontos mérkőzést. Az utolsó percig küzdöttünk, s végül összejött a siker. Gratulálok a Dunaújvárosnak, nagyon jól játszott, Bukarestben az utolsó pillanatban mi hibáztunk.

MÁR KÖZÖLT EREDMÉNY
Fenestela Brasov (román)–Sapa Fehérvár AV19 4–5 (2–2, 2–1, 0–1, 0–0, 0–1) – büntetőkkel