Jégkorong, Mol Liga: padlón a Volán farm, élen a Csíkszereda

2011.10.11. 18:35
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a HSC Csíkszereda hazai környezetben nyolc góllal nyert a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata ellen. A hetedik győzelmüket elkönyvelő csíkiak ezzel a sikerükkel a tabella élére ugrottak, a fehérvári fiatalok a hatodik vereségüket szenvedték el.

A két napja Brassóban hatgólos (7–1) vereséget szenvedő Fehérvár csak egy harmadon át tartotta a lépést a házigazdákkal, akik a második felvonásban érvényre juttattak erőfölényüket. A vendégek a 44. percben szerezték meg becsületgóljukat, a győztes csíki csapatban – amely két napja az Újpestre szabott méretes (9–2) zakót – Vaclav Novak négy gólt szerzett.

JÉGKORONG, MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 9–1 (1–0, 5–0, 3–1)
Csíkszereda, 700 néző. V: Lascar, Trandafir (mindkettő román), Rédai (romániai)
CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj) – Hruby (1), Góga 1, NOVÁK 4 (1), HURTAJ (3), MIHÁLY E. 1 (1) – Kósa, Bors, Moldován (1), Petres, Szőcs 1 – Nagy I. (1), ZIB, BECZE T. 2, Virág Csanád, Bíró O. (1) – Flinta, Molnár Sz., Péter L., Bálint A., Tranca. Mb. edző: Nagy Béla
FEHÉRVÁR: Pleszkán – Erdélyi T. (1), Varga A. 1, Németh Á. (1), Hajós, Kiss – Árkovics B., Hetényi P., Meretei, Farkas T., Horváth D. – Dósa, Orbán, Tóth G., Reiter, Németh A. – Soltész, Balogh B.. Edző: Kóger István.
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Hurtaj), ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Pleszkán)
Nagy Béla: – Jó játék, győzelem, három pont: ennyivel tudnám jellemezni a mérkőzést csíki szemszögből.
Kóger István: – Az első harmadban még tudtuk tartani a hazaiak iramát, a másodikban viszont kiütközött a két klub közötti különbség. A vereség ellenére elégedett vagyok fiatal csapatom játékával.
1. HSC Csíkszereda 10 7 2 1 57–19 26
2. Dab.Docler 12 7 1 1 3 51–28 24
3. Brasov 11 6 1 4 47–37 17
4. Miskolci Jegesmedvék 10 5 1 4 39–25 16
5. Sapa Fehérvár AV 19 12 4 2 6 44–53 16
6. FTC 11 5 6 32–40 15
7. Steaua Rangers 10 2 1 7 28–61 7
8. Újpest 10 2 8 25–60 6