Jégkorong, Mol Liga: nyert az FTC, a Miskolc, a DAB és a Csíkszereda

2010.11.07. 20:59
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján újabb vereséget szenvedett el az Újpest, amely ezúttal a Ferencvárostól kapott ki 7–0-ra. A HSC Csíkszereda szintén hét gólt lőve nyert, a Miskolc és a DAB viszont nagy csatában diadalmaskodott.
JÉGKORONG, MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–VASAS HC 5–4 (0–3, 2–1, 3–0)
Miskolc, 500 néző. V: Varjú, Juhász G., Németh M.
MISKOLC: Gyenes – DERTON 1 (1), WADDEL (2), URBÁN 1, Bonar, Sijka 1 – LÁDA B. (1), Gőz, SALUGA 2 (1), Dubek (1), Rafaj (1) – Láda P., Budai, Korpos, Szilágyi, Kis A. – Orosz, Kállai, Dányi, Duschek (kapus). Edző: Bob Dever
VASAS: Kiss T. – Svasznek, Kangyal, Gergely Cs., SZAPPANOS 1, Sabol – Szirányi, Nagy R., SOMOGYI 2 (1) BERTA 1 (1), Pavlis (1) – Sille, Hüffner, Virág, Popovics, Gröschl – Maszlov, Rajna (kapus). Edző: Risto Kurkinen
Kiállítások: 8, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Gröschl) + végleges fegyelmi (Pavlis)
Bob Dever: – Az első harmadban nagy hátrányba kerültünk. Aztán nagyot változott a játék képe, feljavultunk és végül úgy játszottunk, ahogy az első perctől kezdve szerettük volna.
Risto Kurkinen: – Nagyszerűen kezdtük a találkozót, és nem ilyen befejezést vártunk. A miskolciak a második és a harmadik harmadban magukra találtak és nagy iramot diktáltak.
SAPA FEHÉRVÁR AV 19 FARM–DAB.DOCLER 3–4 (1–0, 1–2, 1–2)
Székesfehérvár, 200 néző. V: Babic, Mayer, Márkus
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Jobb, Árkovics B., VASZJUNYIN 2 (1), Nagy G. (1), FODOR Sz. 1 (2),– Erdélyi, VARGA A. (1), Németh Á., Kovács V., Kiss Dávid – Ondrejcik, Balogh B., Reiter A., Reiter R., Horváth D. – Tóth G. Mb. edző: Ratislav Ondrejcik
Dab.Docler: LINDSTRÖM – Pozsgai (1), Hegyi Á., Metcalfe 1, MACSWEYN (1), MAGOSI 1 – M. Varga (1), Martinka (1), Pavuk, VIRÁG T. 1, Azari (1) – Lencsés, Kiss Dániel, Papp V. (1), GALANISZ 1, Kiss Á. – Szilassy. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 6 perc illetve 6 perc
Ratislav Ondrejcik: – Gratulálni fogok a csapatnak, mert nagyon tartalékosan álltunk fel, tíz játékos hiányzott, ám ennek ellenére mindenki átérezte azt, hogy pluszt kell nyújtania. Jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy nem tudtunk pontot szerezni.
J. P. MacCallum: – Nagy nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, hiszen 49:26 volt a kapura lövések aránya a javunkra. Mezőnyfölényben voltunk, jó munkát végeztünk, viszont a gólok nagy részét még pénteken kilőttük magunkból. Örülök a három pontnak, de természetesen a tanulságai is megvannak a mérkőzésnek, mivel a Volán mindhárom gólját egyéni hibák előzték meg, ezen javítanunk kell.
ÚJPESTI TE–FTC ORANGEWAYS 0–7 (0–2, 0–3, 0–2)
Megyeri út, 400 néző. V: ifj. Sós V., Kovács B., Bedő
ÚJPEST: Hajek – Vígh, Rencz, Roszcanov, Davis, NÉMETH P. – Tolnai, Sommer, Rosztocsil, Szajbert P., Rusznyák – Pichler, Dömötör, Németh A. – Fekecs, Vörös. Edző: Ancsin János
FTC: PLESZKÁN – Mamics, Székely–Mádai 1, Peterdi 1 (1), Borbás 1, Majoros (1) – Ványi, Vychodil 1 (3), Jánosi (2), FEIL 1 (2), KISS G. 2 (1) – Eade (2), Bontovics (1), Nagy L., Galló, Tranca – Barabás, Marosi. Edző: Prakab Gábor
Kiállítások: 8 + végleges kiállítás: Tolnai, ill. 12 perc
Ancsin János: – Lehet, hogy új rekordot döntöttünk, a második harmadtól összesen két hátvédünk maradt, rengeteg helyzetet kihagytunk. Úgy gondolom, akár szorosabb is lehetett volna.
Prakab Gábor: – Két hete elkezdünk egy keményebb fizikai felkészülést, és ez most jön ki a csapaton. Ezért volt a DAB elleni zakó és ezért nem ment ma sem igazán a játék. Az elsődleges célunk az volt, hogy ne kapjunk gólt, ezt teljesítettük.
Steaua Rangers Bucuresti–HSC Csíkszereda 2–7 (0–3, 1–2, 1–2)

Bukarest, 400 néző. V: Lascar (román), Máthé, Péter V. (mindkettő romániai)

Gólok: Tapu, Nicolescu, ill. Sikorcin 3, Novak 2, Papp Sz., Hurtaj

Kiállítások: 10, ill. 20 perc

MISKOLC: Gyenes – DERTON 1 (1), WADDEL (2), URBÁN 1, Bonar, Sijka 1 – LÁDA B. (1), Gőz, SALUGA 2 (1), Dubek (1), Rafaj  (1) – Láda P., Budai, Korpos, Szilágyi, Kis A. – Orosz, Kállai, Dányi, Duschek (kapus). Edző: Bob Dever

ÚJPESTI TE–FTC ORANGEWAYS   0–7 (0–2, 0–3, 0–2)

1. Csíkszereda 21 15 3 3 117–43 51
2. DAB 22 15 1 1 5 111–57 48
3. Miskolc 23 14 1 3 5 114–70 47
4. Vasas 23 12 2 1 8 92–56 41
5. Brassó 22 11 4 7 75–66 37
6. FTC 22 10 1 1 10 89–81 33
7. Fehérvár farm 23 6 3 14 72–107 24