Jégkorong Mol Liga: hetet vágott a Miskolc, nyert az FTC és a Csíkszereda

2011.11.27. 21:17
A második harmad után nem maradtak nyitott kérdések Miskolcon (Fotó: Jezoviczki Máté)
Három mérkőzést játszottak le a férfi jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján, de csak egy volt szoros: a Ferencváros hosszabbításban törte meg a brassóiak ellenállását. A Miskolc nehezen melegedett be, de parádés második harmaddal intézte el a Steauát, míg a Csíkszereda legázolta az Újpestet.
JÉGKORONG MOL LIGA
FERENCVÁROSC. F. 68 BRASSÓ (romániai) 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 150 néző. V: Halassy, Bedő, Berger
FTC: RACKO – Lévai, Székely Mádai L., KISS G. 2, Berta (1), Feil (1) – Wéber, Bontovics, Jánosi (1), Hoffmann (1), Rosztocsil – Schellin (1), Hajdú, Géczi, Fekecs, Nagy L. 1. Edző: Dobos Tamás
BRASSÓ: POLC – M. Varga (1), Nagy Cs., Fodor Cs., Bartzen, Rajcák – FILIP 1, Dávid, Antal Zs., Basilidesz (1), Zsók 1 – János, Adorján (1), Lőrincz, Imecs, Bálint Zs. – Pál Z., Péter Zs. (1). Edző: Antal Előd
Kiállítások: 12, ill. 16+10 perc fegyelmi (Antal Zs., Imecs)
Dobos Tamás: – Végig nagyon jól játszottunk, igaz, a második harmadban a minket sújtó sorozatos kiállítások miatt kissé visszaestünk. Egyenlő létszámban azonban végig nagyon magabiztosan védekeztünk.
Antal Előd: – Fáradt és tartalékos csapattal tudtunk kiállni, úgy pedig különösen nehéz mérkőzést nyerni, ha az ellenfél szinte végig emberelőnyben játszik. Úgy gondolom, hogy az egy ponttal a maximumot hoztuk ki a meccsből.
MISKOLCI JEGESMEDVÉKSTEAUA RANGERS 7–3 (1–2, 4–0, 2–1)
Miskolc, 500 néző. V: Haszonits, Pálkövi, Juhász G.
MISKOLC: Budai K. – Jarábek, Chmelo, Bonar 1, Saluga (1), DUBEK 1 (4) – Lindgren (1), Urbán, RAFAJ 2 (1), SIJKA 2, Fodor Sz. 1 – Budai R., Popovics, Ritó (1), Szilágyi (1), Miskolczi – Orosz (1), Túróczy. Edző: Greg Lindqvist
STEAUA: Kari (Catrinoi) – Oprea, POZNIK 1, Georgescu, Butucsnov (1), Timaru – Brincko 1, Piszarenko (1), Lusneac, NICOLESCU (2), Pascaru – Mastaleriu , Kostandi 1, MUNTEANU (2), Marcus, Stefan, Dumitru, Mihailescu. Edző: Alexe Nelu
Kiállítások: 20 perc + végleges fegyelmi (Fodor Sz.), ill. 30+10 perc fegyelmi (Lusneac)
Greg Lindqvist: – Nagyon örülök a három pontnak, hiszen hosszú időn után győztünk újra. A siker kellő önbizalmat ad a folytatáshoz.
Alexe Nelu: – Jól kezdtük a meccset, aztán a második harmad sajnos mindent eldöntött.
ÚJPEST–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 0–7 (0–1, 0–6, 0–0)

Megyeri út, 200 néző. V: Babics, Wolf, Abonyi

ÚJPEST: Szőke (Hajek) – Sommer, Dorner, Roszcanov, Gergely Cs., Virág Csaba – Garbacz, Vígh, Gergely Zs., Tolnai, Rusznyák – Zalavári, Kukucska, Pichler, Dömötör, Jankovics. Edző: Ancsin János

CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj) – Hruby (1), Góga (1), MIHÁLY E. 2, HURTAJ 1 (2), NOVÁK 2 (1) – Molnár Sz. 1, Papp Sz., Bíró O. (1), Szőcs 1, Virág Csanád (2) – Péter, Nagy I. (1), Becze T. (1), Molnár Zs., Petres – Bíró T., Bálint A. Edző: Nagy Béla

Kiállítások: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Garbacz) + végleges fegyelmi Gergely Zs., ill. 10 perc, + 10 perc fegyelmi (Becze T.)

Ancsin János: – Az első és a harmadik harmadban nagyot küzdöttünk, a másodikban sajnos, kicsit szétesett a védekezésünk, de nem a Csíkszeredát kell nekünk megverni.

Nagy Béla: – A második és a harmadik harmadban játszottunk jól, az elsőben is felbillent a pálya, de nem mentek be a helyzetek, a végén pedig az volt az elsődleges, hogy ne legyen sérült, illetve eltiltott.