Jégkorong Mol Liga: Csíkszeredán győzött a Dunaújváros

2011.12.04. 21:01
A Brassó három góllal nyert az FTC ellen (Fotó: archív, Jezovicki Máté)
A hétvégén Nationalliga-meccsei miatt kettéosztott kerettel játszó DAB.Docler sikerrel abszolválta a Csíkszereda elleni, idegenbeli Mol Liga-találkozóját. A Ferencváros Brassóban kapott ki simán (két harmad után nem maradt esélye a zöld-fehéreknek), míg a Fehérvár farmcsapata a második harmadban megtörte az Újpest szívós ellenállását és 6–4-re győzött.

JÉGKORONG MOL-LIGA
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–ÚJPEST 6–4 (3–2, 3–0, 0–2)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Haszonits, Márkus, Mayer I.
FEHÉRVÁR: Pleszkán (1) – Erdélyi T., NÉMETH Á. Németh A. 1, Hajós (1), Kiss Dávid 1 – Balogh B., Varga A., NAGY G. 2, FARKAS T. (2), FEKTI Á. 1 (2) – Hetényi P., Árkovics, Horváth D., Reiter R. 1, Meretei M.– Dósa, Tóth G., Kovács V., Farkas L., Kocsis F. Edző: Kóger István
ÚJPEST: Szőke – Svasznek (1), Dorner (1), Virág Csaba 1, Gergely Cs. 1, ROCZANOV (2) – Garbacz, Vígh, Szirányi D., Tolnai, Rusznyák – Zalavári (1), Sommer, PICHLER 2, Dömötör (1), Jankovics (1) – Kukucska. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Gergely Cs., Virág Cs.)
Kóger István: – Ezt a győzelmet elcseréltem volna a Miskolc elleniért, amelyen jól játszottunk, mégis kikaptunk, most pedig kínkeserves, munkás győzelmet arattunk egy szívós Újpest ellen. Nagyon értékes három pontot szereztünk!
Ancsin János: – Megint nyerhető mérkőzést veszítettünk el. Nem is a helyzetkihasználás miatt, hanem azért, mert nem bírta el a csapat azokat az egyéni hibákat, amelyek négy hazai gólt is eredményeztek.
C. F. 68 BRASSÓ (romániai)–FERENCVÁROS 4–1 (3–0, 1–0, 0–1)
Brassó, 1200 néző. V: Csomortáni, Máthé, Péter V. (mindhárom romániai)
BRASSÓ: POLC – M. Varga, 1 Nagy Cs., Péter R. (1), Bartzen (1), BORSOS 1 – Kertész, Filip, Antal Zs., Basilidesz, Zsók – János, Adroján, Fodor Cs., Imecs (1), Bálint Zs. 1 – Pál Z. (1), Lőrincz 1, Péter Zs. Edző: Antal Előd
FERENCVÁROS: Racko – Lévai, Székely Mádai L., Hegyi D., Feil, Berta – Wéber 1, Bontovics, Rosztocsil, Hoffmann, Jánosi – Géczi, Yfantidis, Hietamäki (1), Heikkinen (1). Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 18 perc+10 perc fegyelmi (Antal Zs.), ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Jánosi)
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–DAB.DOCLER 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Csíkszereda, 1200 néző. V: Iliescu, Trandafir (mindkettő román), Rédai (romániai)
CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj) – Hruby, Góga, Hurtaj, NOVÁK, Mihály E. – Papp Sz., MOLNÁR SZ., Szőcs, Petres, Bíró O. – Nagy I., Flinta, BECZE T. 1, PODSTAVEK (1), MOLNÁR ZS. – Kósa, Bálint, Virág Csanád, Péter L. Edző: Nagy Béla
DAB: RAJNA – Velebny, Hüffner (1), Azari, GALANISZ 1, MIHÁLIK (1) – Tőkési, Lencsés, MESTYÁN, Virág T., Papp Cs. – Ványi, ACRES, Dancsfalvi 1, Strenk, Szabados – Jonkl. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 6 perc, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Tőkési)
Nagy Béla: – Hiába alakítottunk ki rengeteg helyzetet, csak egy gólt tudtunk lőni. A hosszabbításban gyakorlatilag csak mi támadtunk, a szétlövés viszont szerencsejáték, ez utóbbit pedig a DAB nyerte. Amúgy nagyon jó mérkőzés volt.
Szakács Ferenc: – A fiúk úgy játszottak, ahogyan azt tőlük megköveteltem. Sok energiát kivett belőlünk a védekezés. A győzelem ugyan csapatmunka volt, de Rajna szenzációs védései is kellettek a sikerhez.

1. Csíkszereda 23 17 2 2 2 113–42 +71 57
2. Dab.Docler 23 14 4 1 4 90–51 +39 51
3. Brassó 25 13 1 3 8 102–79 +23 44
4. Miskolc 24 13 1 10 90–66 +24 40
5. Sapa Fehérvár AV19 26 10 2 14 98–106 –8 34
6. Ferencváros 25 10 2 13 80–90 –10 34
7. Steaua Rangers 25 7 1 4 13 79–123 –44 27
8. Újpest 25 2 1 22 61–156 –95 7