Jégkorong, Mol Liga: a Vasas ismét nyert, a Brasov egyenlített

2010.12.22. 21:11
A jégkorong Mol Liga negyeddöntőjében a Vasas 8–2-re nyert a Ferencváros ellen, így már 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A Fenestela Brasov hosszabbítás után győzni tudott Miskolcon, ezzel egyenlített.
JÉGKORONG, MOL LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FENESTELA 68 BRASSÓ 3–4 – hosszabbítás után (0–1, 2–2, 1–0, 0–1)
Miskolc, 800 néző. V: Orszagh (szlovák), Székely, Németh M.
MISKOLC: GYENES – Derton (1), Láda B., Rafaj, Dubek (1), Saluga 1 – Gőz, WADDELL 1 (2), Majoross, SIJKA 1 (1), Bonar – Egri, Láda P., Kis A., Szilágyi, Korpos – Budai, Urbán, Kállai, Dányi, Fucskó (kapus). Edző: Bob Dever
BRASSÓ: POLC – Kaljuste, Filip, ANTAL ZS. 1 (1), Szőcs (1), Zsók (1) – ADORJÁN 1, Nagy Cs. (1), KIRICSENKO 2, Pál Z., FALLOON (2) – Solti, Laczkó, Lőrincz, Basilidesz, Bálint Zs. – Kertész, Szőgyőr, Sikó, Imecs, Fülöp (kapus). Edző: Antal Előd
Kiállítások: 12, ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Szőcs)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Bob Dever: – A playoffban minden meccs más. Futottunk az eredmény után, és tartalékaink mozgósításával mindent megtettünk a győzelemért. A hajrában már-már kétségbeesett rohamokat vezettünk, de most nem sikerült nyernünk. Brassóban kell visszavágnunk.
Antal Előd: – A fiúk felnőttek a feladathoz, így megmutatták, hogyan kell küzdeni a rájátszásban. Nagyon örülök a sikernek, azért jöttünk, hogy a két meccsből egyet megnyerjünk.
VASAS HC–FTC-ORANGEWAYS 8–2 (5–0, 0–1, 3–1)
Káposztásmegyer, 700 néző. V: Kincses, Haszonits, Nagy A., Soós D.
VASAS: Kiss T. – Nagy R., Kangyal, Fodor Csanád (1), Sabol 1 (2), SZAPPANOS 1 (2) – Szirányi 1, Sille, MAKINEN 1 (2), Gergely 1, PAVLIS 1 (1) – Hüffner (1), Svasznek, Somogyi 1, Popovics (2), MASZLOV 1 (1) – Szajbert K., Wéber, Sándor. Edző: Risto Kurkinen
FTC: Budai – Székely Mádai, Ványi, JÁNOSI 1 (1), Hoffmann (1), Kiss G. (1) – Bontovics 1, Barabás, Nagy L., Horváth G., Borsos – Prakab, VYCHODIL (1), Marosi, Galló, Dancsfalvi – Okos, Pleszkán (kapus). Edző: Fekti Bálint
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vasas javára
Risto Kurkinen: – Nem láttam a korongot, de szerintem bent volt a Fradi gólja az elején, viszont ha megadják, se számított volna, sokkal jobbak voltunk az első harmadban. Vasárnap lesz a Fradi utolsó lehetősége, hogy javítson és versenyben maradjon, így mindenképpen nehéz dolgunk lesz.
Fekti Bálint: – Nehéz két mérkőzést egymás után úgy lejátszani, hogy tizenkét bevethető játékosunk van, épp ezért két tizenhat éves hokisnak kellett debütálnia a Mol Liga-playoffban. Nehéz helyzetben is végig tudtunk hajtani, de egyenlő számú kapura lövés mellett ekkora gólkülönbség nem fér bele.

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
HSC Csíkszereda (romániai)–Újpest 8–0 – az első harmad 14. percében félbeszakadt
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0, a Csíkszereda javára.