Jégkorong, MOL-liga: a Dab kikapott Miskolcon, otthon nyert az FTC

2010.10.03. 20:50
A Vasas hazai környezetben egy góllal egy pontot szerzett a Csíkszereda ellen (Fotó: Veres Viktor)
A jégkorong MOL-liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján a végső győzelemre is esélyes, a forduló előtt még élen álló Dab.Docler háromgólos vereséget szenvedett Miskolcon.

A Jegesmedvék a 15. percben már 3–0-ra vezettek, onnan kapaszkodott a Dab. A dunaújvárosiak a 46. percben felzárkóztak egygólos hátrányra (4–3), de a hajrá az újabb két gólt szerző házigazdáké volt.

A Ferencváros hazai pályán nyert két góllal a fehérvári tartalék ellen: a mérkőzésen a zöld-fehérek szereztek vezetést, de a vendégek fordítani tudtak. Az FTC azonban a második harmad közepén három gólt hozó, parázs három és fél percet produkált, amellyel nyeregbe került. A fehérváriak még fel tudtak zárkózni 4–3-ra, de a harmadik felvonás közepén 25 másodperc alatt beszedtek kettőt, ez pedig azt jelentette, hogy eldőlt a találkozó.

A Steaua a román rangadón a 24. percben kétgólos hátrányba került a Brasov ellen, de a hajrában döntetlenre és hosszabbításra mentette a mérkőzést – 59:52-nél alakult ki a 2–2-es mérkőzésállás –, majd a szétlövésből győztesen került ki.

Ami a kanadai táblázatot illeti, nyomasztó a légiósok fölénye. Az első hét helyet külföldi hokis foglalja el, az élmezőny így fest: 1. Vaclav Novak (HSC Csíkszereda) 21 pont (7+14), 2. Joshua Bonar (Miskolci JJSE) 20 (9+11), 3. Martin Saluga (Miskolci JJSE) 20 (8+12).

Érdekesség, hogy a kapusok rangsorában két Vasas HC-játékos is dobogós! A Dunaújvárosból igazolt Kiss Tamás 94,69 százalékos védési mutatóval, míg Rajna Miklós a harmadik (93,4). Kettejük között foglal helyet Peter Sevela (Dab.Docler) 93,54 százalékos teljesítménnyel.

A kiállítottak rangsorában hárman vannak, akikre már több mint egy órányi büntetést szabtak ki: 1. Matt Waddell (Miskolci JJSE) 63 perc, 2. Németh Péter (UTE) 62 perc, 3. David Vychodil (FTC-Orangeways) 61 perc.

MOL–LIGA
ALAPSZAKASZ

FTC-ORANGEWAYS–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 FARM 6–4 (1–1, 3–2, 2–1)
Pesterzsébet, 100 néző. V: Halassy,  Nagy A., Németh M.,
FTC: Budai K. – Mamics (2), Székely Mádai L. (1), Peterdi 1 (1), Feil, Gavriljuk (2), – Hüffner, Vychodil (2), Majoross, Borbás 1, Kiss G. (1), –  Eade 1(1), Bontovics, Borsos, Galló, Jánosi –  Schellin 2 (1), Dancsfalvi 1, Nagy L. Edző: Hakan Nygren.
FEHÉRVÁR: Bálizs – Ondrejcík 1, Balogh B., Kiss D. 1 (2), Tóth A.(3), Hajós 2 (1), – Ozsváth, Hetényi P., Németh Á., Pilcsik, Szabó A. – Árkovics, Dósa, Horváth D., Kovács V., Farkas T. – Tóth G., Reiter. Edző: Kóger István.
Kiállítások: 18+10 perc fegyelmi (Bontovics), ill. 10 perc
Hakan Nygren: – Boldog vagyok, hogy győztünk, és sok mindennel elégedetlen voltam – ezeken még dolgoznunk kell.
Kóger István: – Ezt nevezik tisztes vereségnek, de ha nincs az a néhány perces rövidzárlat, akár meg is nyerhettük volna a meccset.

STEAUA RANGERS–FENESTELA 68 BRASSÓ 3–2 – SZÉTLÖVÉSSEL (0–1, 0–1, 2–0, 0–0, 1–0)
Bukarest. V: Gergely L., Máthé (mindkettő romániai), Toporceanu (román)
STEAUA: Catrinoi – Kostandi, Mastaleriu, Nicolescu, Timaru 1 (1), Georgescu 1 – Flueras, Piszarenko (1), Lupascu, Butocsnov 1, Zabludovszkij (1) – Lusneac, Jemeljanyenko, Irimia, Marcus, Munteanu – Pascaru, Tapu, Stefan, Mihalescu. Edző: Nelu Alexe
BRASSÓ: Polc – Kaljuste 1, Nagy Cs., Antal Zs. (1), Imecs, Szőcs (2) – Adorján, Filip, Péter R., Zsók, Nyerges – Solti, Kertész, Pál Z. 1, Lőrincz, Bálint Zs. – Szőgyör, Sikó. Edző: Kovács László
Kiállítások: 18+10 perc fegyelmi (Piszarenko), ill. 16 perc

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 6–3 (3–1, 1–1, 2–1)
Miskolc, 400 néző. V: Ifj. Sós, Bedő, Juhász G.
MISKOLC: GYENES – GŐZ, LÁDA B., SALUGA 2 (2), Dubek 1, Rafaj (1) – Egri G., Urbán, Szilágyi 1, BARTZEN 1 (2), Bonar (1) – Budai, Láda P. (2), Korpos, SIJKA 1, Kis A. – Orosz, Kállai. Edző: Bob Dever
DAB: Sevela – Pozsgai, Hegyi I Á.(1), METCALFE 1, MACSWEYN (1), Magosi – Lencsés, M. Varga (1), Azari, Galanisz (1), Kiss Á. – Martinka, Kiss D., PAPP V. 1 (1), Virág, Szilassy – Tőkési, JONKL 1, Pavuk. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 17 perc+végleges fegyelmi (Bonar), ill. 25 perc+végleges fegyelmi (Galanisz)
Bob Dever: – A hét végi hat pontból ötöt megszereztünk, ez nagyszerű teljesítmény. Nagyon jól védekeztünk, Gyenes jó teljesítményt nyújtott, és Bartzen is húzóember volt. A fiúk gyorsan játszottak, betartották, amit kértem tőlük.
J. P. MacCallum: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, hiszen az első harmadban háromgólos hátrányba kerültünk, utána csak futottunk az eredmény után.