Golf: zárás egy régen várt diadallal, most jön az igazi pörgés

2011.08.22. 10:46
Webb Simpson jó ideje érő első tornagyőzelmével ért véget a férfigolfozók amerikai körversenyének idei alapszakasza – a következő versenynek már csak az összesített rangsor első 125 helyezettje ragadhat ütőt. A hölgyek hét végi tengerentúli viadalán Suzann Pettersen elképesztő hajrával diadalmaskodott.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Webb Simpson a 12. golfozó, aki ebben az évben szerezte meg az első tornagyőzelmét a PGA Touron. A 26 éves amerikai játékos a 3. fordulóban teljesített kiváló ötszakaszos sorozatával (négy birdie, egy eagle) állt az élre a hét végi Wyndham Championshipen, és pozícióját bogey-mentes utolsó nappal tartotta meg. Simpson Észak-Karolinában vált kiváló egyetemi golfozóvá – jelképes, hogy két idei „majdnem győzelme" után korábbi sikerei helyszínének közelében, Greensboróban aratta első PGA-diadalát.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Webb Simpson a 12. golfozó, aki ebben az évben szerezte meg az első tornagyőzelmét a PGA Touron. A 26 éves amerikai játékos a 3. fordulóban teljesített kiváló ötszakaszos sorozatával (négy birdie, egy eagle) állt az élre a hét végi Wyndham Championshipen, és pozícióját bogey-mentes utolsó nappal tartotta meg. Simpson Észak-Karolinában vált kiváló egyetemi golfozóvá – jelképes, hogy két idei „majdnem győzelme" után korábbi sikerei helyszínének közelében, Greensboróban aratta első PGA-diadalát.

Ez volt az utolsó verseny a PGA Tour idei playoffja előtt, azaz most nyílt alkalom utoljára bekerülni az összesített pontlista első 125 helyezettje közé. Két korábbi majorgyőztesnek, az ír Padraig Harringtonnak és a dél-afrikai Ernie Elsnek sikerült a hajrá, így mindketten nekivághatnak a négy versenyből álló playoffnak, amelyet a Tour Championship zár majd le szeptember második felében – immár csupán az év legjobb harminc versenyzőjének részvételével.

A FedExCup rangsort pillanatnyilag az amerikai Nick Watney vezeti két honfitársa, Steve Stricker és Webb Simpson, valamint a világelső, angol Luke Donald előtt.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
WYNDHAM CHAMPIONSHIP, GREENSBORO (Sedgefield Country Club)
A pálya: 6520 méter, 70 par. A pénzdíj: 5.2 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Webb Simpson (amerikai) 262 ütés (66, 65, 64, 67)
2. George McNeill (amerikai) 265 (65, 70, 66, 64)
3. Tommy Gainey (amerikai) 266 (63, 65, 69, 69)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Élete első diadalát könyvelte el az EPGA-n Oliver Fisher is, a hét végi cseh nyílt bajnokság győztese. A 22 éves angol csupán négyszer élte túl a második forduló utáni mezőnyfelezést ebben az évben, most azonban – az utolsó fordulóban hat, az utolsó három szakaszon két birdie-t ütve – feledtette az év korábbi keserveit.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
CZECH OPEN, CELADNÁ (Prosper Golf Resort)
A pálya: 6816 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.49 millió euró
1. Oliver Fisher (angol) 275 ütés (71, 67, 68, 69)
2. Mikael Lundberg (svéd) 277 (68, 68, 72, 69)
3. Fabrizio Zanotti (paraguayi) 279 (71, 71, 71, 66)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. A norvég Suzann Pettersen augusztus eleji írországi tornagyőzelme után a hétvégén nyert Oregonban is, és feljött a női világranglista második helyére. A norvég hölgy kiváló utolsó napi teljesítményével (öt birdie, egy eagle) már-már ledolgozhatatlan, kilencütésnyi hátrányból jött fel, és a rájátszás első szakaszán elért parral felülmúlta a dél-koreai Csoj Na Jont.

LPGA-KÖRVERSENY (NŐK)
SAFEWAY CLASSIC, NORTH PLAINS (Pumpkin Ridge Golf Club)
A pálya: 5991 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.5 millió dollár
1. Suzann Pettersen (norvég) 207 ütés (69, 74, 64) – rájátszás után
2. Csoj Na Jon (dél-koreai) 207 (65, 69, 73)
3. Pak Hi Jung (dél-koreai) 208 (71, 70, 67)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Catriona Matthew tökéletesen kihasználta a hazai pálya előnyét: a házától ötpercnyire ütőt ragadó skót golfozó a második napon 65 ütéssel pályacsúcsot ért el, és végül fölényesen, tízütésnyi előnnyel nyerte meg a hölgyek idei skót nemzetközi bajnokságát East Lothianban. Matthewnak ez volt a második profi győzelme szülőföldjén.