Golf: remek dán győzelem az év leg-leg-leg rájátszása végén

2011.08.29. 09:33
A dán Thomas Björn nyerte meg az ötös rájátszásba torkolló hét végi Johnnie Walker Championshipet a férfi golfozók európai körversenyén. A tengerentúlon az ítéletidő miatt lerövidített versennyel és Dustin Johnson sikerével indult az idei PGA Tour négyhetes rájátszása.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Thomas Björn az utolsó napon háromütéses hátrányt dolgozott le, majd az ötszakaszos rájátszásban három birdie-t ütve nyerte meg a skóciai Gleneaglesben – a 2014-es Ryder-kupa helyszínéül szolgáló pályán – az EPGA soros versenyét. A ritkán láthatón népes, a 72 szakasznyi játék után öt azonos ütésszámú golfozót felvonultató playoffban a dél-afrikai George Coetzee volt a 40 éves dán legkitartóbb ellenfele, ám Björn harmadik birdie-jére neki sem volt válasza. Björn idei második, pályafutása 12. győzelmét aratta az Európai PGA Touron. EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Thomas Björn az utolsó napon háromütéses hátrányt dolgozott le, majd az ötszakaszos rájátszásban három birdie-t ütve nyerte meg a skóciai Gleneaglesben – a 2014-es Ryder-kupa helyszínéül szolgáló pályán – az EPGA soros versenyét. A ritkán láthatón népes, a 72 szakasznyi játék után öt azonos ütésszámú golfozót felvonultató playoffban a dél-afrikai George Coetzee volt a 40 éves dán legkitartóbb ellenfele, ám Björn harmadik birdie-jére neki sem volt válasza. Björn idei második, pályafutása 12. győzelmét aratta az Európai PGA Touron.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
JOHNNIE WALKER CHAMPIONSHIP, GLENEAGLES (The Gleneagles Hotel)
A pálya: 6691 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.58 millió euró
AZ ÉLCSOPORT
1. Thomas Björn (dán) 277 ütés (68, 69, 71, 69) – rájátszás után
2. George Coetzee (dél-afrikai) 277 (77, 66, 67, 67)
Pablo Larrazábal (spanyol) 277 (70, 68, 70, 69)
Bernd Wiesberger (osztrák) 277 (69, 71, 68, 69)
Mark Foster (angol) 277 (66, 71, 68, 72)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A 27 éves Dustin Johnson ebben az évben már négyszer végzett az első négyben az amerikai PGA Tour versenyein, de az első diadalára az elmúlt hétvégéig várnia kellett. Az Észak-Amerika keleti partvidékén végigsöprő Irene hurrikán miatt egy fordulóval (18 szakasszal) megrövidített versenyen Johnson kiváló gurítójátékkal egészítette ki legendásan hosszú és pontos elütéseit, aminek gyümölcse a karrierje ötödik tornagyőzelme lett – a jelenlegi 30 éven aluli golfozók közül senki sem mondhat magának ilyen sokat az amerikai PGA Touron. A Barclays az idei tengerentúli körverseny négyhetes rájátszásának első állomása volt, az összesített rangsorban (FedExCup) mostani sikere révén Johnson vezet.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

THE BARCLAYS, EDISON (Plainfield Country Club)

A pálya: 6368 méter, 71 par. A pénzdíj: 8 millió dollár

1. Dustin Johnson (amerikai) 194 ütés (66, 63, 65)
2. Matt Kuchar (amerikai) 196 (63, 65, 68)
3. Vijay Singh (fidzsi) 197 (65, 64, 68)
Brandt Snedeker (amerikai) 197 (70, 66, 61)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Brittany Lincicome idei második győzelmével ért véget a hölgyek kanadai nemzetközi bajnoksága. Az amerikai versenyző pályafutása során először nyer ugyanabban az esztendőben két versenyt az LPGA Touron – karrierje során az ötödik diadalánál tart.