Golf: a tini lány tarolt apja tenisz Grand Slam-diadala városában

2012.02.12. 12:15
Jessica Korda, a korábbi nagyszerű cseh teniszező, Petr Korda tinédzser lánya nyerte meg a női profi golfozók négynapos Ausztrál nemzetközi bajnokságát Melbourne-ben.

A korábban egyetlen profi tornát sem megnyerő, 18 éves Jessica Korda öt társával holtversenyben végzett a rendkívül erős mezőnyt felvonultató – az európai és az amerikai Tour idei programjában is szereplő – melbourne-i viadal első helyén, majd a rájátszás második szakaszán mintegy nyolc méterről ütött birdie-vel megnyerte a versenyt.

„Különleges hely ez a családom számára. Életem első profi győzelme helyszínéül nem is képzelhettem volna el jobb kulisszát″ – mondta a 18 esztendős, 11 hónapos és 16 napos, amerikai színekben versenyző Jessica, utalva ara, hogy 1998-ban édesapja, Petr Korda Melbourne-ben aratta karrierje egyetlen Grand Slam-tornagyőzelmét: megnyerte az Australian Opent.

Az elmúlt évtizedben a tatai Közép-európai nyílt bajnokságon még édesapja útmutatása mellett versenyző, és már akkor is ígéretes tehetségként számon tartott Jessica a hatodik legfiatalabb győztes az amerikai LPGA Touron, és mostani sikere révén a világranglistán a 285. helyről várhatóan a 30.-ra rakétázik előre.

A világelső tajvani Cseng Ja-ni 291 ütéssel holtversenyben a nyolcadik helyen végzett.

AMERIKAI (LPGA) ÉS EURÓPAI (LET) NŐI PROFI KÖRVERSENY

ISPS HANDA WOMEN'S AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (Royal Melbourne Golf Club)
A pálya hossza: 5976 méter; az elvárt ütésszám: 73. A pénzdíj: 1.1 millió dollár