Férfi vízilabda ob I: A hazugság bánt a legjobban - Gerendás

2011.04.03. 19:38
Címkék
A Honvéd–Eger férfi vízilabdaderbi (10–10) után mindkét csapat vezetőedzője igen ingerülten nyilatkozott. Gerendás György az Eger utolsó pillanatban (?) belőtt góljának érvényességét kifogásolta, de Vad Lajos sem volt maradéktalanul elégedett a játékvezetéssel.

„Persze, hogy nem vagyok nyugodt. Körülbelül huszonöt másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor ötméteres helyett kontrát és kiállítást fújt a játékvezető. A legjobban a hazugság bánt. A játékvezető-ellenőr azt mondta nekem, a meccsnek akkor van vége, amikor megszólal a duda, az időmérő megnyomta a dudát, de az nem szólalt meg. Nekünk azért, mert mégis megadták a gólt, két ponttal kevesebbünk van, a Honvédnak pedig kettővel több. A bíró és az időmérő így látta az esetet, ők ezek szerint úgy vélik, másfél másodpercbe belefér egy passz, lóba, lövés és gól is. A meccsen ezen kívül is voltak furcsa szituációk. Egy alkalommal kettő az egy ellen úsztunk volna meg, de nem engedték elvégezni a szabaddobást. Góllövés helyett pedig ennek következtében gólt kaptunk. A kiállítási arány hét kettő is volt, erre sem tudok mit mondani. Azonban ha magunkban keressük a hibát, akkor az az, hogy minden áron gólt akartunk szerezni akkor is amikor vezettünk" – nyilatkozta a Sport Klubnak a mérkőzést követően Gerendás György, az Eger vezetőedzője.

Kollégája, Vad Lajos szintén nem volt maradéktalanul elégedett: „Bravúrnak érzem a pontszerzést ezen a kaotikus meccsen. Fokozatosan építkezünk, sikerült bejutnunk a legjobb négybe. A mai meccsen nemcsak a védekezésünk nem tetszett, ahogy kollégám, Gerendás Görgy, úgy én is ideges voltam. Erről inkább nem mondok mást, különben eltiltanak... Öt emberhátrányt egymás után nem tudunk kivédekezni."

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: a nemzetközi porondon visszavágót játszik a DVSC, az ETO, az FTC és a Paks

Minden más foci
6 órája

Kenderesi István felidézte kalandos pályafutását; elkezdte a felkészülést az FTC férfi kézilabdacsapata

E-újság
7 órája

Gyerünk, tovább! – Kovács Erika jegyzete

Egyéb egyéni
7 órája

Felkészülés: a távozás előtt álló Yaakobishvili kezdett a Gironában; az Atlético simán megverte a Getafét

Minden más foci
7 órája

Ellopták a játékomat – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
7 órája

NHL: Celebrini rekordszerződést kötött a San Jose Sharksszal

Amerikai sportok
8 órája

Kl: Bolla két gólpasszt adott Bécsben; a tíz emberrel nyerő Köbenhavn várhat a DVSC-re a következő körben

Európa-konferencialiga
8 órája

Múlt, jelen, jövő egyszerre a Balatonon – indul a Kékszalag!

Egyéb egyéni
8 órája