Férfi vízilabda LEN-kupa: hatgólos előnyt szerzett a Ferencváros

MTI MTIMTI MTI
2010.11.13. 22:04
Hatgólos előnnyel várhatja a december 18-i visszavágót az FTC férfi vízilabdacsapata a montenegrói Cattaro ellenében a LEN-kupában, miután 11–5-re győzött a második számú kontinentális pólósorozat nyolcaddöntőjének szombati első összecsapásán.

Rosszul indult a népligeti meccs a zöld-fehérek szemszögéből, mert a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás büntetőt rontott. Jóllehet Czigány Károly góljával a vezetést megszerezte az FTC, az első negyedben hamar 1–3 lett az állás. Varga számára szokatlan pozícióból, centerből tette jóvá hibáját, egyszersmind szorosabbá a mérkőzést az első szünet előtt.

A második nyolc perctől aztán már egy új Ferencvárost láthattak a szurkolók: a hazaiak Czigány, a szintén duplázó Weszelovszky László, s a 38 évesen is kiváló, 2000-es olimpiai aranyérmes Varga I Zsolt jóvoltából 7–4-re fordítottak.

A befejező játékrészben a szintén két gólig jutott Szeles György és a délszláv légiós, Aljosa Kunac révén pedig még biztosabbá tették győzelmüket, jelentősen megnövelve a továbbjutási esélyüket.

A LEN-kupában érdekelt másik magyar együttes, a Honvéd vasárnap 14 órától vív meg szlovákiai ellenfelével, a kassaiak élcsapatával a Kőér utcában.