Férfi kosárlabda NB I: pusztító Falco-henger, 30 pont egyhuzamban

2010.10.09. 20:00
Az Albacomp a Marso-Vagép, a Falco-Szova a Kaposvár elleni győzelemmel kezdte meg szereplését a férfi kosárlabda NB I 2010–2011-es szezonjában. A szombathelyiek a második félidőben 30–0-s szakaszt száguldottak!

A Falco–Kaposvár mérkőzés a nagyszünetben még döntetlenre állt (49–49), sőt a második félidő is vendégkosárral kezdődött. A szombathelyiek nagy menetelése 64–59-nél kezdődött: a hazai csapat Szanati Mátyás közelijével indította a hengert, majd Clarence Gilbert két, Kálmán László egy triplájával folytatta – és miközben játékosai tovább termeltek, tizenkét percen át nem engedték pontot szerezni a kezdő ötösüket egyelőre csak keresgélő vendégeket (94–59). A Falcóban Gilbert (24), a kaposváriaknál Josh Wilson (24) szerezte a legtöbb pontot.

Az Albacomp 8–0-val kezdett, Keller Ákos zsákolása után vezetett először tíz ponttal (25–15), majd egy nyolcpontos roham végén Jonathan Jones duplájával 36–20-ra nőtt a különbség. A nagyszünetben megvolt a húszpontos előny is, a végén magabiztos fehérvári győzelem született. A hazaiaknál Hanga Ádám és Damian Hollis (15-15), a nyírségieknél Sitku Ernő (17) neve mellé került a legtöbb pont.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Falco Szova-KC Szombathely–Kaposvári KK
99–64 (25–26, 24–23, 22–10, 28–5)
Szombathely, 1200 néző. V: Benczur, Török R., Horváth A.
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 21/3, GILBERT 24/15, Pankár 2, Gosa 8/3, ALIAKSZEJEV 17. Cs: Simon L. 7, Hajmásy, Harazin, SZANATI 10, WILL 8/3, Horváth D. 2, Molnár B. Edző: Nikola Lazics
KAPOSVÁR: WILSON 24/15, Kutasi 3/3, Soós 10/3, Kováts R. 4, CUNNINGHAM 14. Cs: Medve 7, Fülöp 2, Márkus, Bíró B. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 2. p.: 6–0. 5. p.: 6–10. 13. p.: 33–29. 16. p.: 43–33. 23. p.: 49–51. 27. p.: 60–53. 32. p.: 77–59. 36. p.: 85–59
Kipontozódott: Cunningham (37. p.)
Nikola Lazics: – Az első félidőben gyengék voltunk, a másodikban viszont már minden rendben volt, különösen a védekezésünkkel vagyok elégedett. Ezen az úton kell továbbmennünk.
Fekete Ádám: – Húsz percig kosárlabdáztunk, a nagyszünet után viszont már csak a Falco volt a pályán, amelyben nagy szerepet játszott, hogy kulcsjátékosaink elfáradtak. Gratulálok a hazaiaknak.

Albacomp–Marso-Vagép NYKK
86–71 (25–18, 25–12, 19–20, 17–21)
Székesfehérvár, 2300 néző. V: Hartyáni Zs. Györffy P., Jakab L.
ALBACOMP: Simon B. 6, HANGA 15/3, Crocker 7, KELLER Á. 12, J. JONES 18. Cs: HOLLIS 15, MADÁR 10/6, Somogyfoki 3/3, Antal Sz., Kertész, Keller V. Edző: Braniszlav Dzunics
NYÍREGYHÁZA: Savic 5/3, SZTOJAKOVICS 15/3, Marshall 14/6, SITKU 17, LEKLI 14. Cs: Nagy K., Szarvas 4, Siska 2. Edző: Ferencz Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–0. 7. p.: 14–13. 13. p: 30–20. 17. p.: 38–24. 20. p.: 48.28. 24. p: 56–36. 28. p: 66–40. 32. p: 73–57. 37. p: 81–63
Kipontozódott: Hollis (36. perc), Savic (40. perc)
Braniszlav Dzunics: – A lényeges dolgok az első játékrészben eldőltek, utána ugyan nem játszottunk úgy, ahogy szerettünk volna, de ez most belefért.
Ferencz Tamás: – Különösen az első félidő második felében játszottunk megilletődötten, akkor sok könnyű kosárszerzési lehetőséget adtunk az Albacompnak. A szünet utáni teljesítményünkre építhetünk a későbbiekben.