Férfi kosárlabda NB I: örömjátékkal a körmendieké a bronzérem

2011.05.11. 19:30
A Körmend hazai pályán is legyőzte a Paksot – 97–69-re –, így megszerezte a bronzérmet a férfi kosárlabda NB I-ben.

A bronzcsata első meccsén idegenben 87–81-re diadalmaskodó vasi csapat hazai pályán az összes negyedet megnyerte, legeredményesebb játékosa az öt triplát elsüllyesztő, 23 pontig jutó Ferencz Csaba volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
MJUS-FORTRESS KÖRMENDATOMERŐMŰ SE 97–69 (24–23, 22–15, 26–16, 25–15)
Körmend, 2000 néző. V: Török, Hegedüs, Szabó
KÖRMEND: RUJÁK 14/3, Németh 7/3, FERENCZ 23/15, BELL 16, DIES 17/3. Cs: Dávid 4, Trummer, Boldizsár, HEGEDÜS 10/6, Sonyák 2, Sömenek 4. Edző: Sabáli Balázs
PAKS: Kovács 6/3, Hodges 2, Vojvoda 7/3, Körtélyesi 5, JOHNSON 19/3. Cs: Tóth , PAVLIK 11/3, HORTI 13, Mészáros, Farkas 2, Morgen 2, Faragó 2. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–3. 7. p.: 20–15. 11. p.: 26–26. 15. p.: 39–30. 24. p.: 58–44. 29. p.: 72–47. 32. p.: 79–54. 36. p.: 88–59
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Körmend javára
Sabáli Balázs: – Ez a mérkőzés méltó befejezése volt a szezonnak és a bronzcsatának, régi idők hangulatát idézte vissza. Jobb játékot talán nem is kívánhattunk volna. Köszönöm a szurkolóknak, a csapatnak és a vezetőknek az egész éves munkát, hozzáállást, támogatást!
Horváth Imre: – Sajnos a rájátszásban már nem tudtuk megismételni azt a teljesítményt, amit az alapszakaszban. Ahhoz képest mégsem rossz ez a negyedik hely, ahogy a szezon indult. Blani! Remélem, megfeleltem az elvárásoknak! Nagyon hiányzol!