Férfi kosárlabda NB I: négypontos debreceni siker Salgótarjánban

2010.10.13. 21:14
A Debrecen férfi kosárlabdacsapata négypontos győzelmet aratott Salgótarjánban az élvonalbeli bajnokság alapszakaszának második fordulójában.

A találkozó az utolsó negyedben dőlt el, addig a hazaiak kézben tartották a mérkőzést. A bajnoki szezont mindkét együttes idegenbeli vereséggel kezdte. A bajnoki szezont mindkét együttes idegenbeli vereséggel kezdte.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
KONECRANES-SALGÓTARJÁN–FACTUM SPORT DEBRECEN 74–79 (26–21, 15–13, 21–19, 12–26)
Salgótarján, 800 néző. Vezette: Kiss L., Király L., Vétek.
SALGÓTARJÁN: Jarvis 24/12, SEBŐK 20/3, Mitchell 3/3, Koma 8, Vavra 10. Csere: Hartvich 4, Kocsis 3/3, Ughy, Mészáros R. 2, Bajramovics. Edző: Szájer József
DEBRECEN: Boros 6, SINGLETARY 9/3, KOVÁCS I. 19/9, VAS V. 11, Mondzinger 4. Csere: MEKONGO 23/6, Pék 6/6, Lajsz 1, Balogh A. Edző: Ráthonyi Tamás
Az eredmény alakulása: 5. perc: 15–4, 7. perc: 21–12, 13. perc: 31–24, 17. perc: 33–33, 22. perc: 48–36, 27. perc: 58–44, 33. perc: 62–65, 37. perc: 64–71.
Kipontozódott: Vas V. (36.), Mokongo (38.), Vavra (40.)
Szájer József: – Rengeteg hibával játszottunk, és ezt ez a csapat nem bírja el. El kell gondolkodnom nekem és néhány játékosnak is a folytatáson.
Ráthonyi Tamás: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Nem vesztettük el a fejünket a hazaiak többszöri vezetésénél sem, majd az utolsó negyedben a fiatalok hozták a mérkőzést. A végjátékban már taktikusan játszottunk, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

1. Falco-Szova KC Szombathely 1 1 99–64 1.000
2. MJUS-Fortress Körmend 1 1 109–72 1.000
3. Zalakerámia ZTE KK 1 1 97–67 1.000
4. Albacomp 1 1 86–71 1.000
5. Szolnoki Olaj 1 1 92–77 1.000
6. Atomerőmű SE 1 1 86–77 1.000
7. Kecskeméti KSE 1 1 82–75 1.000
8. Factum Sport Debrecen 2 1 1 145–171 0.750