Férfi kosárlabda NB I: fölényes győzelemmel nyitott a bajnok ZTE

2010.10.09. 21:34
Bajnokhoz méltó különbséggel, harminc ponttal győzte le a Zalakerámia-ZTE az újonc Debrecent a férfi kosárlabda NB I első fordulójának szombati játéknapján.

A címvédő a 8. percben már 19–2-re vezetett, és bár a debrecenieknek sikerült még tíz ponton belülre kapaszkodniuk, a hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. A zalaiaknál Gáspár Dávid és Kyle Wilson volt a legeredményesebb 16-16 ponttal, a vendégeknél Chris Singletary 23 ponttal végzett.

A játéknapot összefoglaló cikkünket itt találja.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–FACTUM-SPORT DEBRECEN
97–67 (22–11, 21–21, 31–15, 23–20)
Zalaegerszeg, 1000 néző. V: Forrai, Pálla, Boros
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 13/9, VOJVODA 12/3, Kámán 14/6, Wilson 16/6, Tóth Á. 8. Cs: Tóth G., GÁSPÁR 16/6, Baki 7/3, Vertetics 7/3 Kinter 2, Bödör 2. Edző: Völgyi Péter
DEBRECEN: SINGLETARY 23/6, Balogh A., Mondzinger 13/3, Kovács I. 2, Langford 13. Cs: Varga Á. 2, Kádár, Vas 13, Lajsz, Stekler 1, Pék. Edző: Ráthonyi Tamás
Az eredmény alakulása. 8. p.: 19–2. 12. p.: 26–13. 16. p.: 32–24. 19. p.: 39–26. 25. p.: 63–43. 29. p.: 73–47. 25. p.: 86–54. 27. p.: 90–59
VÖLGYI PÉTER: – Tizenkilenc–kettő után kicsit elaludtuk az első félidőt, a másodikban már nem volt gond, és végül magabiztos győzelmet arattunk.
RÁTHONYI TAMÁS: – Nyolc játékosom életében először játszott első osztályú csapat ellen, nem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele, gratulálok a Zalaegerszegnek. Dolgozunk tovább, még érkezik egy légiós hozzánk, akkor erősödhetünk.