Férfi kosárlabda NB I: a ZTE otthon, az Albacomp idegenben nyert

2011.02.06. 19:53
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a címvédő ZTE hazai pályán, az Albacomp idegenben nyert.

A zalaegerszegiek jó hajrával nyertek a Kaposvár ellen tizenegy ponttal, a fehérváriak Szegeden győztek 41 ponttal. Utóbbin a házigazdák a bravúrosan döntetlenre mentett első negyed után nem tudtak versenyképesek maradni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 92–81 (19–16, 27–25, 20–23, 26–17)
Zalaegerszeg, 1000 néző. V: Forrai, Márton, Tóth K.
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 19/12, VOJVODA 10/6, KÁMÁN 17/3, K. WILSON 16/15, TÓTH Á. 10. Cs: Gáspár 2, Baki 2, TÓTH G. 16/3. Edző: Völgyi Péter
KAPOSVÁR: J. WILSON 21/6, Medve 3, Soós 6, WERNER 25/6, CUNNINGHAM 19. Cs: Kutasi 3, Fülöp 4, Márkus. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–5. 15. p.: 31–32. 25. p.: 57–50. 35. p.: 81–66
Kipontozódott: Werner (30. p.), Vojvoda (38. p.), Tóth Á. (39. p.)
Völgyi Péter: – Sok hibával tarkított találkozón az utolsó öt percben sikerült egyértelművé tenni a győzelmünket.
Fekete Ádám: – A korábbi mérkőzésekhez képest rendeztük sorainkat, két ok miatt vesztettünk: sok hármast kaptunk és centereinknek már az első félidőben négy faultja volt. Mindenesetre volt tartása a csapatnak.

DÉL KONSTRUKT SZEDEÁK–ALBACOMP 70–111 (23–23, 16–34, 15–22, 16–32)
Szeged, 1400 néző. V: Hartyányi, Gorka, Balog Gy.
SZEGED: Drahos 3, RUBIN 22/6, Nyilas 5/3, Dukics 7/3, McKenzie 20. Cs: Tanács 11/3, Molnár M., Vida 2, Simándi. Edző: Fodor Péter
ALBACOMP: Simon B. 7, Hanga 9/3, CROCKER 32/9, HOLLIS 15/9, JONES 19. Cs: Madár 6/6, KELLER Á. 11, Bódi 10/6, Antal Sz., Kertész 2. Edző: Dzunics Braniszláv
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 7. p.: 15–10. 12. p.: 23–29. 18. p.: 34–47. 22. p.: 41–61. 28. p.: 49–74. 33. p.: 56–90. 37. p.: 62–97
Kipontozódott: Nyilas (37. p.)
MESTEMÉRLEG
Fodor Péter: – Egy félidőn át jól támadtunk, aztán kiütközött az Albacomp fizikai fölénye, és a gyors indításokban is fölénk nőttek.
Dzunics Braniszláv: – A második negyedben állt össze a védekezésünk, ezt követően felőröltük ellenfelünket.