Férfi kosárlabda NB I: a ZTE húsz ponttal nyert Szegeden

2010.10.15. 19:52
A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának második fordulójában a címvédő ZTE húsz ponttal nyert az újonc Szegeden vendégeként.

A szegedi találkozón az esélyesebb vendégek megdolgoztak a győzelemért – a házigazdákat fűtötte a bizonyítási vágy, hiszen a Tisza-parti városban legutóbb hét évvel korábban játszottak élvonalbeli férfi kosárlabda-mérkőzést –, a félidőben még csak nyolc pont volt a ZTE előnye. A harmadik felvonás azonban eldöntötte a találkozót.

A ZTE második bajnokiját is megnyerte a szezonban, a Szeged a másodikat is elveszítette.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
DÉL–KONSTRUKT SZEGEDI TE-ZALAKERÁMIA–ZTE KK 77–97 (16–22, 23–25, 17–28, 21–22)
Szeged, 1800 néző. V: Földházi, Benczur, Hegedűs T.
SZEGED: Vida 4, Kiss Zs. 8/6, RUBIN 17/3, Djukics 12/3, MCKENZIE 17. Cs: Drahos, Nyilas, TANÁCS 17/3, Molnár M. 2. Edző: Fodor Péter
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 15/9, VOJVODA 13/3, KÁMÁN 17/9, K. WILSON 25/15, Tóth Á. 10. Cs: Tóth G. 2, Gáspár 12/9, Kinter, Baki 3/3, Vertetics. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–7. 8. p.: 13–17. 12. p.: 20–30. 15. p.: 32–30. 17. p.: 32–36. 23. p.: 44–52. 27. p.: 51–65. 36. p.: 66–90
Fodor Péter: – Gyengén védekeztünk és ezen a mérkőzésen csupán csak fellángolásaink voltak. Nem vagyunk elkeseredve, mert nekünk nem a bajnokot kell legyőznünk, hanem a hasonló kaliberű csapatok ellen kell pontokat szerezni.
Völgyi Péter: – Nehezebb mérkőzésre számítottam. Térfélcsere után a fizikai fölényünk és a nagyobb rutinunk döntött a javunkra.
1. Falco-Szova KC Szombathely 1 1 99–64 1.000
2. MJUS-Fortress Körmend 1 1 109–72 1.000
3. Zalakerámia ZTE KK 2 2 194–144 1.000
4. Albacomp 1 1 86–71 1.000
5. Szolnoki Olaj 1 1 92–77 1.000
6. Atomerőmű SE 1 1 86–77 1.000
7. Kecskeméti KSE 1 1 82–75 1.000
8. Factum Sport Debrecen 2 1 1 145–171 0.750