Férfi kosárlabda NB I: a Pécs 12 ponttal nyert Nyíregyházán

2011.01.05. 20:28
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 11. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Pécs 12 ponttal nyert Nyíregyházán.

A felek két negyeden át fej-fej mellett haladtak, utána megléptek a vendégek és a záró felvonás pontzuhatagában tovább tudták növelni előnyüket.

Hatodik bajnokiján diadalmaskodott a Pécs, ám hetedik idegenbeli fellépésén a másodikat. A Nyíregyháza nyolcadik vereségét szenvedte el, hetedik hazai összecsapásán a negyediket.

A nyíregyháziak számára a mérkőzés egyetlen pozitívuma Sitku Ernő visszatérése volt, aki bordatörése miatt másfél hónapot hagyott ki.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, A 11. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–PÉCSI VSK 74–86 (20–20, 16–18, 12–19, 26–29)
Nyíregyháza, 900 néző. V: Valovics, Bognár, Jakab L.
NYÍREGYHÁZA: Savic 16, Sztojakovics 12, Marshall 13, Mohácsi 7/3, CZIGLER 22. Cs: Sitku 2, Siska, Kaluha 2. Edző: Ferenczi Tamás
PÉCS: Kovács P. 2, HOSSZÚ 10/6, El-Amin 10, TÓTH N. 20/3, Egemonye 10. Cs: Kiss Ko., Eilingsfeld, GLAVINICS 23/3, Deák 7/3, Gémes 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–10. 6. p.: 9–14. 9. p.: 15–16. 14. p.: 22–29. 17. p.: 31–31. 24. p.: 40–47. 27 p.: 44–55. 28. p.: 48–55. 35. p.: 50–66. 36. p.: 61–70. 38. p.: 65–72. 39. p.: 72–77
Kipontozódott: Egemonye (40. p.), Czigler (40. p.)
Ferenczi Tamás: – Rossz ritmusban játszottunk, ráadásul rosszul is dobtunk. Gratulálunk a jól játszó Pécsnek.
Szrecsko Szekulovics: – Ma igazi csapatként játszottunk és végig kontrolláltuk a mérkőzést. Nyíregyházán nyerni igazi bravúr, különösen annak fényében, hogy egy hete az Albacomp is vesztett ugyanitt.