Férfi kosár NB I: a Körmend idegenben szerzett előnyt a bronzcsatában

2011.05.07. 18:50
A Körmend 87–81-re győzött az Atomerőmű ellen idegenben a férfi kosárlabda NB I harmadik helyéért vívott párharcának első találkozóján.
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Atomerőmű SE–MJUS-Fortress Körmend 81–87 (18–21, 21–20, 22–20, 20–26)
Paks, 800 néző. V: Ádám, Király L., Farkas G.
ASE: Kovács Á. 7, HODGES 34/12, Vojvoda 5/3, KÖRTÉLYESI 14, I. Johnson 9/3. Csere: Tóth P. 4, Pavlík, Farkas A., Faragó 2, Horti 6. Vezetőedző: Horváth Imre.
KÖRMEND: RUJÁK 18/6, NÉMETH I. 14/6, FERENCZ 14/9, Dies 16, BELL 22/6. Csere: Sonyák, Dávid 3, Trummer, Hegedűs, Boldizsár. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–15, 15.: 26–31, 25.: 50–52, 35.: 78–70.
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1–0, a Körmend javára.
Horváth Imre: A kezünkben volt a mérkőzés. Úgy gondolom, hogy Körmenden csak akkor lehet esélyünk, ha a játékosok betartják az edzők által kért taktikát támadásban és védekezésben egyaránt.
Sabáli Balázs: Egyszer minden rossz sorozat megszakad. A negyedik negyedben a hibáinkból ellépett az ASE, ekkor úgy tűnt eldőlt a mérkőzés. De fordítani tudtunk és szerdán is nyerni akarunk.
A 9–14. HELYÉRT, 5. FORDULÓ
Factum Sport Debrecen–Konecranes-Salgótarjáni KSE 95–89 (31–13, 18–26, 18–20, 28–30)
Ld: Singletary 23/6, Kovács I. 14/6, Kaluha 13/6, Mekongo 13/3, ill. Koma 28, Rodgers 19/3, Hartvich 14

A 9–14. HELYÉRT ZAJLÓ RÁJÁTSZÁS ÁLLÁSA