Férfi kézilabda-vb: Horvátország egy gyenge félidő után lemosta Algériát

2011.01.16. 21:56
Két sima győzelem maradt estére a férfi kézilabda-világbajnokságon: a svédországi torna C csoportjában Horvátország 26–15-re győzte le Algériát, míg Dánia 39–30-ra Romániát.

A horvátok látszólag könnyed győzelmet arattak, ehhez képest egy félidőt végigszenvedtek: Algéria 11–8-ra (!) is vezetett, a horvátok a szünetig örültek, hogy egyenlíteni tudtak... A második félidőben aztán csak egy csapat volt a pályán: az észak-afrikaiak „elfogytak", és mindössze négyszer találtak be a folytatásban, Horvátország meg összekapta magát, és végül kétszámjegyű győzelmet aratott.

A másik meccsen Románia négy góllal (12–8) is vezetett a dánok ellen, de az északiak idejében riadót fújtak, és Lars Chistiansen vezetésével átvették az irányítást. Félidőben is szoros volt még a meccs, de a dánok sokkal jobban bírták a folytatást: tíz perc alatt magabiztos előnyt kovácsoltak, és a hajrá már izgalommentes volt.