Férfi kézilabda NB I: magabiztos győzelmet aratott a Tatabánya

2010.12.03. 19:48
A PLER szoros, a Tatabánya sima mérkőzésen szerzett két pontot a férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójának pénteki játéknapján.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
PLER KC–MEZŐKÖVESDI KC 29–26 (12–11)
Lőrinci Sportcsarnok, 200 néző. V: Nagy F., Turóczy
PLER: IGLESIAS – RÉV 2, SZALAFAI 5, PÁL 4, KOCSI 5, Orsós 1, Pálos 5 (2). Cs: Székely (kapus), Lendvay 2, Gazdag 4, Forgács 1. Edző: Adorján Gábor
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Papp M. 2, BÉCSI 5 (2), Juhász K. 2, Milicsevics 2, FEKETE 9 (2), Juhász Z. 1. Cs: Szabó P. (kapus), ROSTA M. 2, Rácz 2, Fülöp 1, Molnár F., Nyikes. Játékos-edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 19. p.: 7–6. 24. p.: 10–8. 37. p.: 19–12. 43. p.: 23–14. 49. p.: 23–21. 54. p.: 27–22
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Adorján Gábor: – A negyvenedik percben úgy látszott, megnyertük a találkozót, majd játékosaim rengeteget hibáztak. Nagyon fontos mérkőzésen győztünk.
Rosta István: – A második félidő elején eldőlt a meccs. Utána nagy lelkierőről tettünk tanúbizonyságot azzal, hogy majdnem egyenlítettünk.
UNIQA-PÉCSI VSE–TATABÁNYA-CARBONEX 25–31 (12–17)
Pécs, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
PÉCS: BARTUCZ – Boda, Kovács G. 1, SZÖGI 6, Werner 2, Abramovics 1, Iváncsik Á. 5. Cs: PÓKOS (kapus), Lévay, Szappanos 3 (2), Vajda K. 3, Győri 1, Holdos 1, Matus, Gász 2. Edző: Danyi Gábor
TATABÁNYA: SZENTE – Kiss Á. 2, Harsányi 3, DÉNES, Szabó Gy., Pordán 2, KEKEZOVICS 5. Cs: MELUS (kapus), LELE 8, HALÁSZ 5, Sutka 3, Kocsis Cs. 2, Kanyó Á. 1, Nagy T. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 14. p.: 7–7. 18. p.: 8–12. 37. p.: 13–22. 48. p.: 17–27. 55. p.: 22–28
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, il. 1/–
Danyi Gábor: – Ha nem vagyunk teljesen impotensek a jobb szélen, szorosabb is lehetett volna.
Debre Viktor: – A második félidő elején eldőlt a mérkőzés.
14. FORDULÓ

Az eredmény alakulása. 14. p.: 7–7. 18. p.: 8–12.  37. p.: 13–22. 48. p.: 17–27. 55. p.: 22–28
1. MKB Veszprém KC 11 11 429–266 +163  22
2. Pick Szeged 12 10 2 405–313 +92  20
3. Tatabánya Carbonex KC 12 9 3 363–304 +59  18
4. Ferencvárosi TC 11 8 3 321–289 +32  16
5. Csurgói KK 11 6 1 4 293–286 +7  13
6. Balatonfüredi KSE 11 6 1 4 280–279 +1  13
7. Budapest Bank Kecskemét 12 4 2 6 337–374 –37  10
8. PLER KC 12 4 1 7 324–372 –48  9