Férfi kézilabda NB I: szórakoztató meccs, 41 veszprémi gól

2010.12.15. 20:00
A címvédő MKB Veszprém KC közönségszórakoztató mérkőzésen 41–27-re győzött az UNIQA-Pécsi VSE ellen a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában. A pécsiek 4–9-ről egy remek sorozattal visszakapaszkodtak és 20 percig nagyon jól tartották magukat, de végül meghajoltak a nagyobb tudás előtt.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
UNIQA–PÉCSI VSE–MKB VESZPRÉM KC 27–41 (15–20)
Pécs, 2800 néző. Vezette: Herceg, Wiedermann
PÉCS: BARTUCZ – Boda 2, Kovács G. 3, Szögi 3, Werner 2, Abramovics 2, Iváncsik Á. 4. Csere: Pókos (kapus), Lévay, HOLDOS 7, Szappanos 2, Vajda K., Győri 2, Gász. Edző: Danyi Gábor
VESZPRÉM: Fazekas – GULYÁS 6, Sulic 2, LALUSKA 3, Lusnyikov, Pérez 4, IVÁNCSIK G. 6 (1). Csere: LISZKAI (kapus), CSÁSZÁR 6 (1), Vujin 6 (1), Vilovszki 4, Nagy K. 3, Korazija 1, Eklemovics. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 11. p.: 4–9. 14. p.: 9–9. 20. p.: 13–14. 36. p.: 16–24. 42. p.: 19–29. 48. p.: 21–33
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 6/3
Danyi Gábor: – Nagy megtiszteltetés és öröm volt a Veszprém ellen játszani. Amit lehetett, kihoztuk a mérkőzésből. Jó volt látni, hogy a meccs végén kétezer-ötszáz, háromezer ember felállva tapsolt a két csapatnak.
Mocsai Lajos: – Az első tizenöt perc elfogódott játéka és a hazaiak labdaszerzései után a félidőre már kialakult egy stabilabb előnyünk, ezt tudtuk fokozni a második játékrészben. Örülök, hogy a kézilabdát szeretők közül ilyen sokan kilátogattak erre a találkozóra.