Férfi kézilabda NB I: győzött a Veszprém, kikapott a Dunaferr

2010.10.22. 19:58
A bajnoki címvédő MKB Veszprém magabiztos, 44–28-as győzelmet aratott az Orosháza vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján. A 11 gólos Uros Vilovszki vezérelte Veszprém így növelte előnyét, és továbbra is élen áll a tabellán, míg az Orosháza továbbra is nyeretlen.

A Dunaferr sorozatban harmadik bajnokiját is elveszítette, a dunaújvárosiak ezúttal Pécsen veszítettek, 32–31-re.

A Tatabánya otthon tartotta a két pontot a Csurgó legyőzésével, és feljött a második helyre, a Tatran Presov pedig gólfesztivált rendezett a PLER ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
OROSHÁZI FKSE–MKB VESZPRÉM 28–44 (12–23)
Orosháza, 800 néző. V: Árokszállási, Janáky
OROSHÁZA: Knezevics – Balda 2, Pánczél 3, HORVÁTH R. 5, Raffai 1, Lókodi 2, Ambrus. Cs: Herjeczki (kapus), BAJUSZ 4 (1), Berta, Kardos, Gazsó 1, Mazic 1, Kósa 1, KOVÁCS A. 5, Országh 3. Edző: Füzesi Ferenc
VESZPRÉM: Fazekas – IVÁNCSIK T.5, VILOVSZKI 11, Laluska 2, Terzic 3 (1), PEREZ 5, IVÁNCSIK G. 5. Cs: Liszkai (kapus), GULYÁS 5, Vujin 3, Korazija 3, Luzsnyikov 1, Nagy K. 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 10. p.: 3–8. 17. p.: 5–10. 20. p.: 8–18. 24. p.: 10–21. 39. p.: 15–30. 52. p.: 21–39. 56. p.: 24–42.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.
Füzesi Ferenc: – Sok sikert a Veszprémnek! Mi megtettük azt, amit meg lehetett tenni.
Mocsai Lajos: – Amíg a jól összeszokott csapat játszott, gyors tempóváltásokkal szereztünk jelentős előnyt. A második félidőben mindenkinek lehetőséget adtam.

UNIQA PÉCSI VSE–DUNAFERR SE 32–31 (19–17)
Pécs, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok
PÉCS: BARTUCZ – GYŐRI 6, ABRAMOVICS 6, Lévay, Szabó T., SZÖGI 7, IVÁNCSIK Á. 7 (1). Cs: Pókos (kapus), Szappanos 2, Werner 1, Kovács G. 3 (2), GÁSZ, Holdos. Edző: Danyi Gábor
DUNAFERR: KOVÁCS R. – Pásztor Á. 2, Németh G. 3, TAKÁCS B. 6, Muhl, Dali 4, SZÉLES 7 (1). Cs: Repót (kapus), Kovács Zs. (kapus), Hajdu 2, Morha 4 (4), Zubai G. 1, BENMILOUD 2, Kurbej.  Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–4. 14. p.: 11–5. 22. p.: 17–11. 34. p.: 20-20. 39. p.: 26–20. 50. p.: 30–24
Kiállítások: 22, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 8/5
Kiállítva piros lappal végleg: Szappanos (57. p.)
Danyi Gábor: – A mérkőzés nagy részében mi irányítottunk, a vége mégis szoros lett.
Rapatyi Tamás: – Fegyelmezetlenségünk két pontba került.

TATABÁNYA CARBONEX KC–CSURGÓI KK 29–26 (17–13)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 750 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 8, DIAZ 8, Dénes, SZABÓ GY., Halász 5, Kekezovics. Cs: MELUS (kapus), Lele 4, Sutka 2, Pordán 1, Urban, Kanyó Á., Kiss Á. 1. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: NIKOLICS – Miss 4 (2), Oláh 4, Józsa, Trivkovics, PAVLOVICS 7, Nagy M.. Cs: Hudák (kapus), Frey 4, Cifra 1, Császár 2, Dömös 4, Borsos, Szöllősi. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. p. 4–3. 11. p.: 10–5. 28. p.: 16–12. 37. p.: 18–17. 49. p.: 25–21. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Debre Viktor: – Remek meccset játszott két jó csapat, úgy érzem, megérdemelten győztünk.
Bakó Botond: – Az első félidei gyenge védekezésünk, kihagyott ziccereink döntően befolyásolták a végeredményt, a második félidő fordulópontjait pedig nem tudtuk kihasználni.

Tatran Presov (szlovák)–PLER 51–34 (25–16)