Férfi kézilabda NB I: Gyöngyösön nyert a Szeged, először győzött a Kövesd

2011.11.26. 20:08
A Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata 32–29-re nyert a Gyöngyös vendégeként a bajnokság 12. fordulójában. Skaliczki László csapata a szünetben még hét góllal vezetett, a második félidőben ugyan feljebb zárkózott a hazai együttes, de a szegediek így is nyertek. A Mezőkövesd idénybeli első sikerét könyvelhette el a Kecskemét ellen.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
B. BRAUN GYÖNGYÖS–PICK-SZEGED 29–32 (13–20)
Gyöngyös, 1300 néző. V: Medve R., Nagy L.
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – BALOGH ZS. 8 (2), SZALAFAI 6, Debreczeni 1, Koller, Juhász K. 5, Gazdag. Cs: Melus (kapus), Halász 2, Gúnya 1, Kotormán, Nigrinyi 4, SÁNDOR Á. 2 (1), PÁL G., SÁNDOR R., Doros. Edző: Nagy Károly
SZEGED: MIKLER – Prodanovics 2, ANCSIN 9, LÉKAI 7, Zubai Sz. 3, BUDAY 7 (1), Vadkerti 2. Cs: Tatai (kapus), Czina, Sulc 2, Pribanic, Bajorhegyi, Gidai. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–6. 12. p.: 7–10. 18. p.: 8–13. 24. p.: 12–18. 36. p.: 15–22. 42. p.: 18–25. 48. p.: 22–28. 54. p.: 25–30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Nagy Károly: – Harcoltunk megint, mint a Veszprém ellen, egyszer kíváncsi lennék, mi lenne akkor, ha nem adnánk hat-hét gólos előnyt az ellenfélnek.
Skaliczki László: – Az első félidőben felszabadultan, BL-ritmusban kézilabdáztunk, a szünet után mentális fáradtság tört a csapatra, de a védekezésünk kibírt annyit, hogy a jelentős előnyből sikerült valamit megtartani.
MEZŐKÖVESD–KECSKEMÉT 31–30 (14–14)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Szegedi, Unyatinszki

MEZŐKÖVESD: Holló – LEZÁK 7 (3), Korsós 3, BÉCSI 4, GYURIS 4, Fekete 7, Németh T. 2. Cs: Tóth K. (kapus), Szabó T. 1, Rosta M., Gubó, Morva 1, Molnár F. 1, Kupi 1, Kiss G. Edző: Buday Ferenc

KECSKEMÉT: Kiss O. – VANCSICS 7 (1), Szabó P. 2, Konkoly 2, Bajusz 3, DOBÓ 5, Varsandán M. 4. Cs: Nagy L. (kapus), Temesvári 2, Nagy T. 3 (1), Antal Sz. 2, Varsandán Á., Kupcsik, Árki. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 15. p.: 8–6. 24. p.: 11–11. 33. p.: 16–16. 40. p.: 22–19. 48. p.: 26–24. 52. p.: 27–27. 58. p.: 29–30
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Buday Ferenc: – Javuló játékkal, igazi csapatként küzdöttünk, és nagyon fontos győzelmet arattunk. Remélem, elindultunk felfelé.
Avar György: – A hajrában nem volt szerencsénk, sajnos fejet kellett hajtanunk.