Férfi kézilabda NB I: gólokkal debütált a szegedi újonc az Orosháza ellen

2010.09.22. 19:55
A Pick-Szeged kézilabdacsapata fölényes győzelmet aratott az NB I ötödik fordulójában. Az előző szezon ezüstérmese 44–26-ra győzte le az újoncot.

A szombati, Schaffhausen elleni hazai Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre készülő Pick-Szeged támadójátéka Törő Szabolcs pályára lépése után vált hatékonnyá az első félidőben. A hazaiak válogatott balszélsője szűk negyedóra alatt hat gólt lőve adott lendületet csapatának. A hatékony befejezés azonban nem párosult hasonló védőmunkával, ráadásul ezúttal a kapusok sem remekeltek. A 19 éves Nagy Norbert két góllal tette emlékezetessé élete első NB I-es mérkőzését.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
PICK-SZEGED–OROSHÁZI FKSE 44–26 (22–13)
Szeged, 800 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Mikler – STRANOVSKY 5, Zubai Sz. 2, HERBERT 4, KATZIRZ 6, VADKERTI 5, Lékai 3. Cs: Tatai (kapus), Baláz, Beocsanin 4, TÖRŐ 7 (1), Sulc 1, Nagy N. 2, Butenko 5, Bajorhegyi, Grünfelder. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: Kovács R. – Balda 2, PÁNCZÉL 3, Varga A. 1, Gazsó, LÓKODI 4, Kardos 3. Cs: Herjeczki (kapus), Berta G. 2, Mazics 2, Kósa 1, Bajusz A. 3 (3), Dunkl 1, Országh 1, Kovács A. 3, Ambrus. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–2. 12. p.: 9–5. 20. p.: 14–8. 26. p.: 19–11. 35. p.: 25–15. 47. p.: 32–20. 52. p.: 38–23. 57. p.: 41–26
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Skaliczki László: – A támadójátékunkkal elégedett vagyok, nem úgy a védőmunkánkkal.
Füzesi Ferenc: – Sportszerű mérkőzésen megfelelő partnerei voltunk a Szegednek.
1. MKB Veszprém KC 3 3 122–64 +58  6
2. Pick-Szeged 4 3 1 140–93 +47  6
3. Tatabánya Carbonex KC 4 3 1 126–105 +21  6
4. Ferencvárosi TC 4 3 1 112–108 +4  6
5. Csurgói KK 4 2 1 1 97–95 +2  5
6. Balatonfüredi KSE 4 2 1 1 93–94 –1  5
7. Uniqa-Pécs VSE 4 2 2 112–137 –25  4