Férfi kézilabda NB I: a Veszprém már túl nagy falat volt a Fradinak

2010.09.19. 20:16
A férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a Veszprém idegenben győzte le az FTC-t. A zöld-fehéreknek ez volt az első vereségük a bajnokságban, az MKB még veretlen.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
FTC-SPOREK–MKB VESZPRÉM KC 22–34 (9–21)
Kőbányai út, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
FTC: Paul – Bendó, Kos 3, MAZÁK 4, Buday, KELECSEVICS 8 (2), Németh T. 2. Cs: Perger, Tamási (kapusok), Czina, Wieszt Zs. 2, Tóth J., Wieszt K. 1, Bakos Gy. 2, Kovács Á., Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 2, Sulic 3, Terzic 2, Lusnyikov, Pérez 4, IVÁNCSIK G. 7. Cs: Liszkai (kapus), VUJIN 10 (3), Laluska, CSÁSZÁR G. 5, Vilovszki 1, Nagy K., Korazija, John. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 4–7. 14. p.: 5–10. 18. p.: 6–13. 25. p.: 8–18. 35. p.: 13–22. 41. p.: 17–25. 47. p.: 18–31
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3
Vladan Matics, az FTC edzője: – Megpróbáltuk segíteni a Veszprém BL-felkészülését. Az első félidő nem sikerült, a másodikban felszabadultabban játszottunk, de így sem volt kérdés, melyik a jobb csapat. A Veszprémnek sok sikert kívánok a Bajnokok Ligájában.
Mocsai Lajos, a Veszprém edzője: – Az első félidőben három nagy lövővel minimalizáltuk a cseréket. Az volt a cél, hogy itt jó teljesítményt nyújtsunk. Megyünk Eperjesre, az a mérkőzés újabb mérföldkő lesz, hogy mit tudunk játszani a szlovák bajnokkal.
BALATONFÜREDI KSE–TATABÁNYA-CARBONEX KC 18–24 (7–12)
Balatonfüred, 700 néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 2, KOVÁCS GY. 3, Ivanov 1, Kis Á., Szőllősi B. 1, PÁSZTOR 4. Cs: Szabó T. (kapus), Németh L., Salamon 2, Lelkes, Sandrk 5 (2), Bakos D. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: SZENTE – HARSÁNYI 6 (3), Díaz 3, Nagy T., Dénes, HALÁSZ M. 7, KEKEZOVICS 5. Cs: MELUS (kapus), Kiss Á., Szabó Gy., Kanyó Á., Urban 1, Lele Á. 2, Pordán. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–2. 11. p.: 1–4. 18. p.: 2–7. 23. p.: 4–9. 26. p.: 6–9. 35. p.. 8–14. 41. p.: 11–17. 49. p.: 14–19. 54. p.: 18–21
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Sótonyi László: – Csapatunk az elmúlt két bajnokin emberfeletti teljesítményt nyújtott, de el is fáradt, és ma tompán játszott.
Debre Viktor: – Alaposan felkészültünk a Füredből, mai teljesítményünk alapján biztosan és megérdemelten nyertünk.