Férfi kézilabda NB I: a Veszprém hat góllal nyert a jól küzdő FTC ellen

2011.02.05. 19:37
A Budapest Bank férfi kézilabdaliga 17. fordulójának rangadóján az MKB Veszprém hozta a papírformát, és 33–27-re legyőzte az FTC-Sporek együttesét.

Az FTC-nek ugyan nem volt esélye a pontszerzésre, de meglehetősen jól tartotta magát. A házigazda Veszprém már az első félidő elején magához ragadta az irányítást (4–2, 7–3) és a félidő közepére állandósítani tudta öt-hatgólos előnyét, sőt, 17–9-nél Iváncsik Gergő találatával már nyolccal elhúzott. Szünetben hattal vezetett a Veszprém, és a második félidőben sem tudta kétszámjegyűre növelni előnyét.

A fővárosiak a hajrában, hatgólos hátrányban több felzárkózási lehetőséget is elrontottak – illetve Fazekas Nándor védett több ziccert is –, így a Veszprém nyugodtan és magabiztosan tarthatta előnyét.

Az utolsó percekben a Veszprém indításgólokkal kilencre növelte az előnyt, egy lerohanás után Eklemovics Nikola is megszerezte első gólját a bajnoki szezonban. Az FTC nem omlott össze, időkérés után rendezte sorait és hatra feljött – a 33–27-es vereség mindenképpen tisztesnek számít.

17. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–FTC-SPOREK 33–27 (18–12)
Veszprém Aréna, 3000 néző. V: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: Fazekas – IVÁNCSIK T. 4, Vujin 5 (1), TERZIC 4, Sulic 2, PÉREZ 5, IVÁNCSIK G. 6. Cs: Liszkai (kapus), Laluska, Császár, Lusnyikov, Vilovszki 4, Eklemovics 2, Nagy K. 1. Edző: Mocsai Lajos
FTC: Paul – KOS 9 (3), Bendó 4, Mazák 1, dr. Czina, Budai 3, BAKOS 5. Cs: Perger (kapus), KELECSEVICS 5, Török, Wieszt Zs., Lepsényi. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–3. 15. p.: 11–5. 22. p.: 14–8. 28. p.: 17–10. 38. p.: 22–15. 41. p.: 25–16. 56. p.: 32–23
Kiállítások: 6, ill. 18 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/4

PAJOR PÁLINKA KECSKEMÉT SE–MEZŐKÖVESDI KC 29–24 (16–11)
Kecskemét, 500 néző. V: Nagy F., Turóczy
KECSKEMÉT: NAGY L. – Vancsics 2 (1), Dobó 2, PETRO 4, SIMON B. 7, Szabó P. 9 (2), Varsandán 1. Cs: Kiss O.,  Farkas J. (kapusok), Berta, Tóth E. 1, Temesvári 1, Konkoly 2 (1), Bujdosó, Gyuris. Szakmai igazgató: Avar György
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Papics 3 (2), Bécsi 2, Milicsevics 2, RÁCZ 4, FEKETE L. 5, Juhász Z. 1. Cs: Szabó P. (kapus), Rosta M., Molnár F.,  Papp M. 2, Mikes 1, Nyeste, Zelle 2, Lezák 2 (1). Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 10. p.: 4–3. 19. p.: 7–5. 25. p.: 12–10. 35. p.: 18–12. 40. p.: 22–14. 45. p.: 23–15. 51. p.: 25–18. 58. p.: 28–22
Kiállítások:  10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/3
Avar György: – Nagyon fontos két pontot szereztünk. Elnézést kérek a szurkolóinktól, hogy a meccs végét elrontottam.
Rosta István: – Megérdemelten győzött a Kecskemét, Andrej Petro világbajnoki formában játszott. A mezőkövesdi fiatalok a második félidőben jól teljesítettek, nekünk rájuk kell építeni.

CSURGÓI KK–DUNAFERR SE 29–25 (15–8)
Csurgó, 700 néző. V: Natkai N., Szalay Z.
CSURGÓ: NIKOLICS – MISS 6 (1), Dömös 3, SZÖLLŐSI 4, PAVLOVICS 5 (1), Cifra 2, NAGY M. 4. Cs: Hudák, Pallag (kapusok), Frey, Borsos, Oláh 3 (2), Vadkerti G. 2, Csonka, Füstös. Edző: Bakó Botond
DUNAFERR: Kovács R. – Pásztor 1, Kurbely 1, Hajdu 3, Benmiloud 1, Bali 5, Szepesi 1. Cs: Repóth (kapus), MUHL 2, MORVA 4, TAKÁCS 4, Kovács Zs., Bodó 1, Kuzmicsov, Nagy D., Pulay 2 (2). Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–1. 15. p.: 8–7. 28. p.: 13–7. 36. p.: 19–12. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2
Bakó Botond: – Első félidei határozott játékunkat nem tudtuk tartani a második félidőben. Hamar lazítottunk, de győzelmünk nem forgott veszélyben.
György László: – A ziccereket és a hétmétereseket nem tudtuk értékesíteni, emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni – ellenfelünknek sikerült ugyanez .
1. MKB Veszprém KC 14 14 547–348 +199  28
2. Pick-Szeged 14 12 2 470–354 +116  24
3. Tatabánya Carbonex KC 14 10 4 413–348 +65  20
4. Ferencvárosi TC-Sporek 15 10 5 423–399 +24  20
5. Balatonfüredi KSE 14 8 1 5 342–347 –5  17
6. Csurgói KK 15 8 1 6 408–390 +18  17
7. Budapest Bank-Kecskemét 15 6 2 7 422–464 –42  14
8. PLER KC 14 5 1 8 386–441 –55  11