Férfi kézilabda NB I: a Veszprém és a Balatonfüred is biztosan nyert

2011.02.11. 19:58
A férfi kézilabda NB I 18. fordulójában magabiztosan nyertek az esélyes csapatok: az MKB Veszprém 9 góllal győzte le a Kecskemétet, míg a Balatonfüred 13-al bizonyult jobbnak a Mezőkövesdnél.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 35–21 (17–8)
Balatonfüred, 500 néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor 3, Lelkes 1, SZÖLLŐSI BENCE 5, KOVÁCS GY. 4, SANDRK 9 (2), PÁSZTOR 8. Cs: Szász (kapus), Németh L. 1, Salamon, KIS Á. 1, Mateo 1, Ivanov 1, Kemény 1, Szöllősi Balázs. Edző: Sótonyi László
MEZŐKÖVESD: Szabó P. – Papp M. 1, Horváth Sz. 1, Rosta M. 1, Bécsi 4, Milicsevics 2, Juhász Z. Cs: Tóth K. (kapus), Papics 3, Nyikes 2, Nyeste 1, Molnár F., Fekete 4 (2), Lezák 2 (1), Zele, Barta. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 13. p.: 6–5. 19. p.: 12–5. 26. p.: 16–7. 34. p.: 21–8. 43. p.: 25–12. 49. p.: 28–16. 54. p.: 30–19
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Sótonyi László: – Jó játékkal, a Tatabányán is látott lendülettel arattunk a vártnál jóval nagyobb különbségű győzelmet. Ez önbizalmat ad a jövő heti párizsi KEK-nyolcaddöntőre.
Rosta István: – Így jár a csapat, ha irányító nélkül marad, de ez semmit sem von le a szenzációs Füred érdeméből.
PAJOR PÁLINKA KECSKEMÉT SE–MKB VESZPRÉM 29–38 (18–20)
Kecskemét, 1500 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
KECSKEMÉT: Kiss O. – VANCSICS 2 (2), Dobó 2, PETRO 9, SIMON B. 5, Szabó P. 3, Varsandán 3. Cs: Nagy L., Farkas J. (kapusok), Berta, Tóth E., Bajusz 3 (2), Temesvári 2, Konkoly. Edző: Avar György
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 4, Laluska 1, Vilovszki 4, Lusnyikov, TERZIC 9 (1), Iváncsik G. 2. Cs: Liszkai (kapus), CSÁSZÁR 6, VUJIN 9 (1), Eklemovics, Pérez 1, Nagy K., Korazija 2. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 11. p.: 3–9. 16. p.: 7–13. 26. p.: 13–17. 33. p.: 19–21. 36. p.: 19–24. 42. p.: 22–28. 50. p.: 25–32. 54. p.: 26–36
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Avar György: – Remek csapat a Veszprém. Az első félidőben volt húsz perc, amikor nagyon jól játszottunk.
Mocsai Lajos: – Nagy iramú, küzdelmes találkozó volt. Mindkét félidőben volt két jobb időszakunk. Jelentős küzdelemre késztetett bennünket a Kecskemét, jó felkészülési meccs volt a következő BL-találkozónkra.
18. FORDULÓ
Rosta István: – Így jár a csapat,  ha irányító nélkül marad, de ez semmit sem von le a szenzációs Füred érdeméből.
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 4, Laluska 1, Vilovszki 4, Lusnyikov, TERZIC 9 (1), Iváncsik G. 2. Cs: Liszkai (kapus), CSÁSZÁR 6, VUJIN 9 (1), Eklemovics, Pérez 1, Nagy K., Korazija 2. Edző:  Mocsai Lajos

1. MKB Veszprém KC 15 15 585–377 +208  30
2. Pick Szeged 15 13 2 498–376 +122  26
3. Balatonfüredi KSE 16 10 1 5 402–391 +11  21
4. Tatabánya Carbonex KC 16 10 6 458–401 +57  20
5. Ferencvárosi TC 15 10 5 423–399 +24  20
6. Csurgói KK 15 8 1 6 408–390 +18  17
7. Budapest Bank Kecskemét 16 6 2 8 451–502 –51  14
8. PLER KC 14 5 1 8 386–441 –55  11