Férfi kézilabda NB I: a Tatabánya egy lépésre a harmadik helytől

2010.05.23. 18:43
A Tatabánya másodszor is nyert hazai pályán a Dunaferr ellen – ezúttal 32–26-ra –, így 2–1-re vezet a Dunaferr ellen a férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló rájátszásban. A dunaújvárosiak hazai pályán egyenlíthetnek.

A Tatabánya a 3. helyért zajló párharc első mérkőzésén esélyt sem adott a Dunaferrnek, és a vendégek most is csak az első félidőben tudták tartani a lépést ellenfelükkel.

A hazaiaknál Diaz Ivo volt a legeredményesebb, de győzelmükhöz Szente Gábor védéseire is szükség volt. A negyedik találkozóra május 26-án, szerdán kerül sor, amelyen újabb tatabányai siker esetén véget ér a bronzpárharc.

SOPRONI LIGA
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
TATABÁNYA-CARBONEX KC–DUNAFERR SE 32–26 (14–12)
Tatabánya, 900 néző. V: Nagy F., Turóczy
TATABÁNYA: SZENTE – HARSÁNYI 7 (5), DIAZ 8, DÉNES 2, Kányai, Halász 6, Kanyó Á. 4. Cs: Melus (kapus), Nagy T., Urban 4, Kiss Á. 1, Sutka. Edző: Debre Viktor
DUNAFERR: Mikler – MISS 5, Morva, Kopco, Takács B. 3, NAGY K. 6 (2), SZÉLES 6 (1). Cs: Vitáris (kapus), Kemény, Bali, Benmiloud, Rosta M. 2, Kurbely 4, Szepesi. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–0. 8. p.: 2–4. 13. p.: 5–5. 20. p.: 9–7. 34. p.: 17–13. 40. p.: 20–18. 43. p.: 23–18. 54. p.: 27–20
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Tatabánya javára
Debre Viktor: – Kettő egy ide, ez most a legfontosabb hír, a többi csak belemagyarázása a dolgoknak.
Imre Vilmos: – A második félidő technikai hibái és kihagyott ziccerei miatt vezet a Tatabánya kettő egyre. Szerdán szeretnénk egyenlíteni, reményeim szerint az ötödik meccs dönt a bronzéremről.