Férfi kézilabda NB I: a Szeged győzelmével zárult az alapszakasz

2011.04.15. 19:50
A Szeged hét góllal győzött a Pécs ellen a férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén.

A Szeged végül a második helyen zárt, így a harmadik Ferencvárossal küzd meg a döntőbe jutásért. Az összecsapás az egyik csapat második győzelméig tart.

A másik ágon MKB Veszprém–Tatabánya Carbonex elődöntőt rendeznek.

Az 5-8. helyért a Balatonfüred, a Csurgó, a Pajor Pálinka-Kecskemét és a PLER, a 9-12. helyért a Mezőkövesd, TM Line-Pécs, az Orosháza és a Dunaferr Alexandra küzd körmérkőzéses formában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
TM LINE PTE PÉCSI VSE–PICK SZEGED 24–31 (12–14)
Pécs, 1300 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
PÉCS: Bartucz – PÁSZTOR Á. 6 (2), Kovács G. 1, Antal 3, Szabó T., Szögi 4, Iváncsik Á. 2. Cs: JANDÓ (kapus), Vujisics 2, Szappanos, Lévay, Holdos 2, Boda, Császár F. 3, Vajda 1. Edző: Danyi Gábor
SZEGED: MIKLER – Stranovsky 4, Baláz 1, Sulc 3 (1), Herbert 1, Katzirz 5, Törő 4. Cs: Tóth M. (kapus), Bajorhegyi, ZUBAI SZ. 5, LÉKAI 4, BUTENKO 3, Beocsanin, Teimal 1, Grünfelder. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–5. 20. p.: 10–8. 38. p.: 12–20. 43. p.: 14–24. 51. p.: 18–28
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Danyi Gábor: – Abszolút reális a különbség, talán ha koncentráltabban játszunk, szorosabb is lehetett volna. Időnként partiban voltunk a Szegeddel, de nekünk igazából a rájátszásban a bent maradásért kell megmutatnunk, mit tudunk
Skaliczki László: – Önbizalom-növelőnek jól szolgált ez a találkozó a Ferencváros ellen, főleg a második félidőben játszottunk úgy, ahogy majd kell. Sportszerű mérkőzésen mindenkit pályára tudtam küldeni.