Kézilabda NB I: a PLER otthon, a Csurgó Mezőkövesden nyert

2011.03.19. 20:28
A PLER hazai pályán félidőben még ötgólos hátrányban volt, de végül 35–32-re megverte az Orosházát a férfi kézilabda NB I 23. fordulójában. A Csurgó egy góllal nyert Mezőkövesden. A női NB I szombati mérkőzésén az Érd döntetlent játszott a Fehérvárral.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
PLER KC–OROSHÁZI FKSE 35–32 (15–20)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Dobrovits, Tájok
PLER: Székely – Marczinkó 3, Szalafai 4, LENDVAY 4, PÁL 6, Debreczeni 1, Pálos 4 (2). Cs: Iglesias (kapus), BAK 3, Koller, Rév 2 (1), GAZDAG 8 (4). Edző: Adorján Gábor
OROSHÁZA: Knezevics – ORSZÁGH 6 (1), DJUKICS 8, Raffai 1, Mazics 1, LÓKODI 9 (2), Ambrus. Cs: Herjeczki (kapus), Berta, Kardos 2, Sutka 2, Mino 3, Balda, Pánczél. Edző: Buday Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 10. p.: 5–7. 14. p.: 10–9. 26. p.: 12–17. 35. p.: 22–22. 49. p.: 30–27. 52. p.: 31–29. 56. p.: 34–29
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 6/3
Adorján Gábor: – Kiszenvedtük a győzelmet, amit ajánlanánk a súlyos sérüléssel bajlódó Korsós Ádámnak, valamint Varga Lászlónak.
Buday Ferenc: – Jól küzdöttünk, de a második félidőben nem állt össze a védekezésünk. Gratulálunk a PLER-nek, megérdemelten győztek!
MEZŐKÖVESDI KC–CSURGÓI KK 26–27 (15–13)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Horváth P., Marton
MEZŐKÖVESD: TÓTH K. – PAPICS 4, Bécsi 6, Rosta M., Milicsevics, FEKETE 7 (1), Juhász Z. 1. Cs: Szabó P. (kapus), Nyikes, Nyeste, Papp M. 1, RÁCZ 4, Molnár F. 1, Horváth Sz. 2, Zele, Barta. Edző: Rosta István
CSURGÓ: NIKOLICS – Miss 3, OLÁH 4 (2), Trivkovics 1, PAVLOVICS 6, Cifra 4, Nagy M. 1. Cs: Hudák, Pallag (kapusok), Dömös 1, Frey 1, SZÉLES 4 (2), Borsos 2, Vadkerti G., Csonka. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 13. p.: 6–5. 20. p.: 10–6. 28. p.: 15–9. 38. p.: 17–17. 57. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Rosta István: – Nem sikerült legyőznünk Góliátot, bár ennek érdekében mindent megtettünk. Gratulálok a vendégeknek, akiknek hosszabb volt a kispadjuk!
Bakó Botond: – Rossz játék után sikerült megnyugodnunk és felállnunk. A második félidei jobb védekezésünk döntött, és persze a hatalmas szívünk is kellett a sikerhez.

21. FORDULÓ
ÉTV ÉRDI VSE–ALCOA FKC RIGHTPHONE 32–32 (15–16)
Érd, 400 néző. V: Andorka M., Hucker R.
ÉRD: Agontoye – Tamás 2, Kovács A. 1, Pádár M. 3, Kisfaludy 4, TÓTH T. 13, BALOGH B. 4. Cs: Janurik (kapus), Török, Wolf 4, László 1, Ferencz, Őri C. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Azari 4, Vascsuk 4, TRISCSUK 6 (3), AMORIM 7, VINCZE 4, HORVÁTH 7. Cs: Trimmel (kapus), Bízik, Zsigmond, Lelkes. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 13. p.: 8–5. 26. p.: 12–13. 34. p.: 19–18. 43. p.: 22–25. 57. p.: 30–28. 59. p.: 31–32
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Szabó Edina: – Ennél sokkal erőszakosabb, és profibb hozzáállás szükséges a játékosaimtól. Sajnálom a bután elvesztett pontokat, de a jövő ezé a csapaté.
Mihály Attila: – Igazságos eredmény született, mert nagyon sok hibával játszott mindkét együttes.
1. Győri Audi ETO KC 20 20 678–460 +218 40
2. Ferencvárosi TC 21 16 1 4 680–561 +119 33
3. DVSC-Korvex 21 16 5 668–554 +114 32
4. SYMA Váci NKSE 21 15 6 693–559 +134 30
5. Alcoa Fehérvár KC 21 11 1 9 616–633 –17 23
6. Békéscsabai ENK SE 21 11 1 9 587–548 +39 23
7. Dunaújvárosi NKKSE 20 10 1 9 599–559 +40 21
8. Veszprém Barabás KC 20 8 1 11 560–582 –22 17