Férfi kézilabda NB I: a Kecskemét nehezen adta meg magát Füreden

2010.05.02. 20:07
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság (Budapest Bank Férfiliga) rájátszásában a félidőben még vezető Kecskemét ötgólos vereséget szenvedett Balatonfüreden.

Az első félidőben óriási küzdelem folyt, fej fej mellett haladt a két csapat. Fordulás után már három góllal is vezettek a kecskemétiek, de a fürediek összekapták magukat, és óriási akarással játszva végül biztos, megérdemelt győzelmet arattak. A Balatonfüred második mérkőzését nyerte meg a rájátszásban, és őrzi veretlenségét, a Kecskemét második meccsét veszítette el.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA, RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 3. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–BB KECSKEMÉTI KSE 29–24 (12–13)
Balatonfüred, 500 néző. V: Medve, Nagy L.
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 2, KOVÁCS GY. 3 (1), Horváth R., Kis Á., Szöllősi 1, PÁSZTOR 9. Cs: Szabó T. (kapus), Heiczinger, Németh L., SALAMON 4, Lelkes 1, FREY J. 5, BAKOS D. 4. Edző: Sótonyi László
KECSKEMÉT: BOROS – Berta 3, Belojevics 3, BÍRÓ 4, PETRÓ 3, BAJÚSZ 5 (3), Varsandán. Cs: NAGY L. (kapus), Shejbál (kapus), Skrbics 1, Szabó P. 2, Csorba 1, Dobó, Hruscsak 2. Szakmai igazgató: Skaliczki László
Az eredmény alakulása: 8. p: 3–3. 15. p: 5–5. 22. p: 9–9. 27. p: 10–10. 34. p: 13–16. 42. p: 18–18. 47. p: 22–19. 51. p: 25–21. 57. p: 27–23
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3
Sótonyi László: – A második félidőben összeállt a védekezésünk, és felvettük az első osztályú fordulatszámot.
Skaliczki László: – Nekünk a 40. percig volt május 2-ika, onnantól május 1-je. Gratulálok a Fürednek!
AZ 5–8. HELYÉRT, AZ ÁLLÁS
5. PLER KC 3 1 1 1 86–81 +5  7
6. Balatonfüredi KSE 3 2 1 77–70 +7  6
7. Csurgói KK 3 1 2 72–81 –9  5
8. Budapest Bank Kecskemét 3 1 2 76–79 –3  4
A csapatok az alapszakaszban elért teljesítményükért bónuszpontokat kaptak.