Férfi kézilabda NB I: a Kecskemét két góllal legyőzte a Tatabányát

2010.12.17. 19:49
A Kecskemét hazai pályán bravúrosnak mondható győzelmet aratott a Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában. Avar György csapata 28–26-ra nyert a harmadik helyen álló vendégek ellen.

Az első félidőben szinte végig a kecskemétiek vezettek, ám az utolsó percekben a Tatabánya a jól védő Michael Melusnak köszönhetően fordítani tudott, így a szünetben 12–13-as részeredmény állt az eredményjelzőn. A hazaiak azonban a fordulás után hamar visszavették a vezetést, és a 43. percben már négygólos előny birtokában voltak (21–17).

A félidő hajrájára a Tatabánya ismét feljavult, ám így is pont nélkül maradt, elszenvedve idénybeli negyedik vereségét.

A másik pénteki mérkőzés nem hozott ekkora izgalmakat, a Pick-Szeged 14 góllal diadalmaskodott Dunaújvárosban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
DUNAFERR SE–PICK-SZEGED 23–37 (10–15)
Dunaújváros, 300 néző. V: Bacs, Bán
DUNAFERR: KOVÁCS R. – Pásztor 3, Morva 5, Takács B., Muhl 2, Bali, SZÉLES 8 (3). Cs: Tóth, Kovács Zs. (kapusok), Hajdu 2, Kuzmicsov, Kurbely 2, SZABÓ T. 1, Bodó. Edző: Rapatyi Tamás
SZEGED: MIKLER – Stranovsky, ZUBAI SZ. 3, Vadkerti 1, Bajorhegyi, Sulc 5 (3), TÖRŐ 4. Cs: Tatai (kapus), Butenko, Lékai 5, Katzirz 5, BALÁZS 7 (2), NAGY N. 4, Herbert, Grünfelder 3 (2), Teimel. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása: 7. p.: 0–7. 11. p.: 4–7. 25. p.: 8–12. 36. p.: 12–20. 42. p.: 15–25. 53. p.: 18–32
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Rapatyi Tamás: – Köszönjük szurkolóinknak a csapat iránti feltétlen bizalmat, türelmet, hitet.
Skaliczki László: – Jó kézilabda alakult ki, látszott, hogy mi előrébb tartunk, nagyobb nemzetközi rutinnal rendelkezünk.

PAJOR PÁLINKA KECSKEMÉT–TATABÁNYA-CARBONEX 28–26 (12–13)
Kecskemét, 500 néző. V: Horváth P., Márton
KECSKEMÉT:  KISS O. – VANCSICS 5 (2), Dobó 2, Petro 1, SIMON 6 (1), SZABÓ P. 5, VARSANDÁN 3.  Cs: Farkas (kapus), Bajusz 5 (2), Berta, Tóth E. 1, Temesvári. Edző: Avar György
TATABÁNYA: Szente – Harsányi 2 (2), DÍAZ 4, Dénes, Szabó Gy., Pordán 3, Kekezovics 3 (1). Cs: Melus (kapus), HALÁSZ 7, Lele 1, URBAN 4, Kiss Á., Kanyó Á., Sutka 2. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–1. 10. p.: 5–4. 14. p.: 7–5. 20. p.: 10–8. 26. p.: 12–11. 33. p.: 15–13. 39. p.: 18–17. 42. p.: 20–17. 48. p: 21–20. 54. p.: 24–23. 58. p.: 27–25
Kiállítások: 16 ill. 12 perc
Hétméteresek:  5/5 ill. 5/3
Avar György: – Nagyon jó ellenfelet győztünk le. A múlt heti kisiklásunk után bizonyítottunk.
Debre Viktor: – Megérdemelten nyert a Kecskemét.
1. MKB Veszprém KC 13 13 514–321 +193  26
2. Pick Szeged 14 12 2 470–354 +116  24
3. Tatabánya Carbonex KC 14 10 4 413–348 +65  20
4. Ferencvárosi TC 13 9 4 369–342 +27  18
5. Csurgói KK 13 7 1 5 362–346 +16  15
6. Balatonfüredi KSE 13 7 1 5 323–330 –7  15
7. Budapest Bank Kecskemét 14 5 2 7 393–440 –47  12