Férfi kézilabda NB I: a Csurgó és az FTC is győzött a 2. fordulóban

2010.09.11. 21:23
A férfi kézilabda-bajnokság szombati játéknapján nyert a Csurgó és a Ferencváros.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
FTC-SPOREK–TATABÁNYA-CARBONEX 28–21 (13–8)
Kőbányai út, 500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
FERENCVÁROS: PAUL – Bendó 1, KOS 5, Tóth J., BUDAY D. 4, KELECSEVICS 6 (1), Németh T. 3. Csere: Perger, (kapus), Mazák 2, Czina, Bakos Gy. 1, Török 1, Wieszt Zs. 4, Wieszt K. 1.Vezetőedző: Vladan Matics
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 7 (5), Pordán 1, Nagy T. 1, Díaz 4, Halász 3, Kekezovics 2. Csere: Melus (kapus), Dénes, Szabó, Gy., Kiss Á. 1, Urban 2, Sutka, Lele. Vezetőedző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 7. p.: 2–2. 11. p.: 5–4. 20. p.: 11–4. 36. p.: 15–11. 42. p.: 17–14. 57. p.: 27–18
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 5/5
Vladan Matics: – Nagyon jól működött a védekezésünk az egész mérkőzés folyamán. Előfordult, hogy kissé akadozott a támadójátékunk, de a védelmünk éppen ezekben a helyzetekben bizonyította, mennyire fontos szerepet játszik. Remek csapattal dolgozhatok, megyünk tovább a megkezdett úton.
Debre Viktor: Az első félidőben rendkívül enerváltan kézilabdáztunk, de nem tudtunk kintről gólt lőni, nem találtuk az ellenszert a felállt fal ellen. A második félidőre ugyan feljavultunk, de ez kevésnek bizonyult a fordításhoz: két buta egyéni hiba után már nem tudtunk közelebb férkőzni az ellenfélhez.
CSURGÓI KK–KECSKEMÉT KSE 27–23 (13–13)
Csurgó, 700 néző. V: Ágnecz, Sipos O.
CSURGÓ: NIKOLICS – Miss 4 (1), Oláh 5 (1), Frey, Józsa M. 1, Pavlovics 3, Nagy M. 3. Cs: Hudák, Pallag (kapusok), BORSOS, VADKERTI G. 2, Császár F. 1, Cifra 1, Trivkovics, Munkácsi, SZÖLLŐSI 7. Edző: Bakó Botond
KECSKEMÉT: NAGY L. – Csorba 2, Tóth E. 2, PETRO 4, Bajusz 3, Varsandán 6, SIMON 5. Cs: Kiss O. (kapus), Temesvári, Szabó P. 1 (1), Konkoly, Vancsics, Gyuris, Dobó. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 15. p.: 4–9. 27. p.: 12–13. 37. p.: 16–15. 57. p.: 25–20.
Kiállítások: 14, ill. 20 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Bakó Botond: – Ha nehezen is, megvan az első győzelem, ez lendületet és hitet adhat a csapatnak.
Avar György: – Nem vallottunk szégyent. Javulnunk kell még néhány támadási szituációban. Dolgozunk tovább, és szeretnénk elérni, hogy munkánkat ne rontsák el.